Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

WYBUCHOWA NIEDZIELA

| aktualizacja: 14.09.2011 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
wydarzenia
fot. Centrum Nauki Kopernik
18.09.2011 r., godz. 10.00 Piknik chemiczny w Koperniku.
W nadchodzącą niedzielę Park Odkrywców Centrum Nauki Kopernik zamieni się w wielkie plenerowe laboratorium. Na scenie zagoszczą wybuchowe bańki mydlane, będą szaleństwa z ciekłym azotem i suchym lodem - czyli wszystko to, co czyni chemię dziedziną widowiskową.  Wszyscy chętni będą mogli poznać człowieka o płonących rękach i zobaczyć promieniowanie z  kosmosu. Aktywni samodzielnie wyprodukują perfumy i obejrzą własne kości. To przedsmak działalności pracowni chemicznej, którą już w październiku Kopernik otworzy dla zwiedzających.
Bezdyskusyjną gwiazdą pikniku będzie aparat rentgenowski i jego „dzieła”.  Podczas I wojny światowej Maria Skłodowska- Curie była szefową służby radiologicznej w Francji, organizowała ruchome ambulanse oraz punkty rentgenowskie. W sumie wykonano w nich prawie milion sto tysięcy prześwietleń. Podczas pikniku sprawdzimy, gdzie nas „dotknęła Maria” – zachęcamy do przynoszenia niepotrzebnych zdjęć rentgenowskich. Potrzebujemy co najmniej stu by stworzyć artystyczną instalację, która na stałe zasili zbiór eksponatów Centrum Nauki Kopernik.
Piknik rozpocznie się o godz. 10.00, wstęp wolny.
 
O 14.00 z Parku Odkrywców wyruszy Warszawska Masa Krytyczna. Mało znanym faktem z życia Marii Skłodowskiej-Curie jest to, że  była entuzjastką nowego w swoich czasach wynalazku – roweru. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego przejazdu ulicami Warszawy.   Trasę wyznaczą miejsca związane z życiem polskiej noblistki, a w każdym z nich będzie oczekiwać niespodzianka.

Udział można zgłaszać na stronie: http://www.kopernik.org.pl/program/koperniknafestiwalunauki/
Jeśli ktoś  przebierze się za Marię lub jej męża Piotra Curie, może liczyć na nagrodę!

więcej »
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?