Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

5 ważnych zdań, które trzeba mówić dziecku

| aktualizacja: 06.11.2014 | 1

Trudno ważyć każde słowo, które powiesz do dziecka, nim będzie miało 18 lat. Ale jest kilka zdań, które młody człowiek absolutnie powinien usłyszeć i to wiele razy!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(10)

Jeśli chcesz, by maluch czuł się ważny, potrzebny i kochany, wcale nie musisz wydawać majątku na superzabawki, ani stosować skomplikowanych metod wychowawczych. Są dużo lepsze i skuteczniejsze sposoby, żeby twoje dziecko było szczęśliwe. Taką magiczną siłę sprawczą mają słowa. Oto zdania, które warto zapamiętać i powtarzać swojemu dziecku.

1. Kocham Cię

Wlej w malca tyle miłości, ile się zmieści. Codziennie przytulaj, całuj, głaszcz po główce i zapewniaj, że jest najważniejszym, najbardziej kochanym dzieckiem na świecie. Według psychologów, im więcej miłości dostanie dziecko, szczególnie w pierwszych latach życia, tym bardziej będzie pewne siebie w przyszłości. A to przecież warunek wielu sukcesów. Dlaczego tak się dzieje? Kiedy dziecko wie, że bez względu na wszystko jest akceptowane i otaczane miłością, nie boi się podejmować wyzwań (chce być coraz bardziej samodzielne). Dlatego nie szczędź dziecku czułości. To ważne także dlatego, że twoja bliskość i dotyk stymulują układ nerwowy niemowlęcia, a u starszego dziecka pomagają pokonać stres.
Przeczytaj: Jak wychować szczęśliwe dziecko

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?