Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wygodny leżaczek

| aktualizacja: 13.01.2009 | 0

Leżaczek ułatwia oglądanie świata, a łagodne bujanie pomoże się uspokoić. Jeśli maluch nie umie jeszcze sam siedzieć, w leżaczku może zjeść swoją pierwszą zupkę.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)

Materiały i wykonanie: Materiał powinien być wytrzymały, miły w dotyku, a pokrycie łatwo zdejmowalne, by można je było uprać. Większość leżaczków ma specjalne wkładki dla najmłodszych niemowląt. Liczy się też lekkość stelaża (dobrze jeśli jest aluminiowy) – to ważne, jeśli będziesz przenosić w nim dziecko. Rączka i uchwyty muszą być mocne, stabilne i wygodne.

Funkcje dodatkowe: Oprócz łagodnego bujania z różną prędkością leżaczki zapewniają też dziecku inne rozrywki, np. grają melodyjki, mają odczepiane pałąki z zabawkami, a w daszek lub plastikową rączkę do przenoszenia mogą być wmontowane migające lampki.

Pasy bezpieczeństwa: Zawsze, gdy wkładasz maluszka do leżaczka, koniecznie zapinaj szelki. Muszą być odpowiednio długie i mieć możliwość regulacji, by można było dopasować je do obwodu bioderek dziecka. Zwykle są trzypunktowe, ale bywają też pięciopunktowe (bezpieczniejsze). Zapięcie powinno być schowane lub zabezpieczone przed dziecięcymi paluszkami.
Pamiętaj, nie zostawiaj dziecka w leżaczku bez opieki.

Sposób bujania: Bujanie to podstawowa funkcja leżaczka. Najbardziej klasyczne są płozy. Leżaczki o konstrukcji huśtawki można uruchomić ręcznie lub przyciskiem (zasilane bateriami). Trzeci rodzaj to leżaczki, które wibrują (też potrzebne są baterie).

Regulowane siedzisko: Można je ustawić w kilku pozycjach: od leżącej do niemal siedzącej (ale gdy maluch sam siedzi, to znak, że wyrósł z leżaczka!). Sprawdza się płynna regulacja – za pomocą przycisków z boku siedziska lub za oparciem.

Na zdjęciu: LEŻACZEK-BUJACZEK FOLD, JANE, CENA ok. 359 ZŁ.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?