Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Tak wyglądają wyimaginowani przyjaciele dzieci? Wzruszające!

| aktualizacja: 05.02.2016 | 0

Zamienili wymyślonych przyjaciół dzieci w przezabawne, ogromne maskotki, które aż proszą się o przytulanie. Zobacz, jak szczęśliwe jest dziecko, kiedy spełnia się jego marzenie o spotkaniu z niewidzialnym przyjacielem.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
rysunki przerobione na maskotki wyimaginowanych przyjaciół
fot. Rankin/V&A Museum of Childhood

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o tym, żeby przytulić swojego wyimaginowanego przyjaciela albo zabrać go ze sobą do szkoły i przeżywać z nim prawdziwe przygody? Autorzy nowego projektu londyńskiego V&A Museum of Childhood, Arvid Harnqvist i Amar Marwaha, poprosili dzieci o narysowanie swoich niewidzialnych przyjaciół. Z 60 prac wybrali 6, które artyści — m.in. ze studia Aardman, odpowiedzialnego za stworzenie kultowych postaci Wallace'a i Gromita — zamienili w śmieszne maskotki.Teraz autorzy wybranych rysunków mogą naprawdę pójść na spacer z mierzącym 2,5 metra dinozaurem Nessi lub urządzić herbaciane przyjęcie dla Chloe, dziewczynki o trzech oczach. My za to możemy w muzeum obejrzeć piękne zdjęcia dzieci z ich odtworzonymi z rysunków wymyślonymi przyjaciółmi.  Autorem fotografii jest znany angielski fotograf Rankin.Wyimaginowani przyjaciele są dla dzieci jak rodzina, jednak kiedyś ich drogi rozejdą się bezpowrotnie. Zanim to nastąpi, "przyjaciele z głowy" będą dla nich najlepszymi i najbardziej lojalnymi powiernikami dziecięcych tajemnic i tęsknot. I to właśnie specyfikę tej niezwykłej przyjaźni udało się Rankinowi uchwycić na fotografiach, które możemy oglądać na wystawie w londyńskim Muzeum Dzieciństwa. 
Tych sześcioro dzieci będzie mogło zachować wspomnienie o swoich niewidzialnych kompanach na zawsze. Wzruszające, prawda? A czy wy pamiętacie jeszcze swoich wymyślonych przyjaciół z dzieciństwa? Potrafilibyście ich narysować?
Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?