Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Znów tylko we dwoje. Pierwszy wyjazd bez dziecka

| aktualizacja: 08.07.2014 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Wyjazd bez dziecka może być udany
Czy na romantyczny weekend tylko we dwoje wyjeżdżają bezduszni, niekochający rodzice? Oczywiście, że nie! Sprawdź co robić, by wyjazd bez dziecka był udany - także dla niego.

Wyjazd bez dziecka to dla rodziców atrakcja (znów tylko we dwoje!), a dla dziecka trudne przeżycie. Czy to znaczy, że mama i tato powinni spędzać z dzieckiem każdą wolną chwilę aż do jego osiemnastkI?  Nie! Dziecko trzeba jednak przygotować do rozstania. 

Przeczytaj także: Praktyczne rady na łagodne pożegnanie

Wyjazd bez dziecka - kiedy pierwszy raz?

W 1. roku życia dziecka warto dokładnie przemyśleć kwestię wyjazdu. Kilkumiesięczny maluszek żyje w ścisłym związku z mamą i jej obecność jest konieczna dla jego prawidłowego rozwoju.

Z pewnością lepiej powstrzymać się (w miarę możliwości) od samotnych eskapad, kiedy maluszek ma 6-9 miesięcy. To najgorszy czas na rozstanie, ponieważ dziecko w tym okresie przeżywa apogeum lęku przed obcymi i na każde zniknięcie mamy reaguje paniką.

Kolejne miesiące przynoszą stopniową poprawę, ale tak naprawdę dopiero półtoraroczne dziecko bez lęku pozostaje np. z babcią.

Dwulatek i trzylatek już dają sobie nieźle radę pod opieką znajomej opiekunki, a czterolatek zaczyna postrzegać pobyt bez rodziców jako zupełnie bezstresowe wydarzenie.

Niezależnie od wieku dziecka:

Zanim wyjedziesz, przyzwyczajaj dziecko do krótkich nieobecności. Dziecko przyzwyczajone do krótkich nieobecności mamy, łatwiej zniesie rozstanie niż to, które dotąd było z nią non stop. 

Nie rób niczego wbrew sobie.  Twoje przekonanie, że wyjazd z pewnością nie odbije się niekorzystnie na  rozwoju dziecka, jest bardzo ważne. Dziecko z łatwością wyczuwa uczucia rodziców i szybko zauważy Twój niepokój.

Przeczytaj także: Pierwsze rozstania z dzieckiem

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

kala
kala | 2007-02-28 08:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

kiedy wprowadzać nowe rzeczy,od czego należy zacząć. jaką kaszkę jeśli dziecko nadal karmione jest piersią, na wodzie czy na mleku modyfikowanym?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?