Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Badania krwi i moczu u dziecka:
Normy wyników badań

separator
Wyślij e-mailem

Najważniejszym badaniem dziecka jest dokładne badanie lekarskie, poparte obserwacją i rozmową z rodzicami. Dodatkowo jednak lekarz może zalecić wykonanie dziecku dodatkowych badań – najczęściej jest to badanie krwi oraz badanie moczu.
Normy wyników badań krwi i moczu u dziecka różnią się od norm dla dorosłych. Nie ma również jednolitych norm wyników badań krwi dla wszystkich dzieci – różnią się one w zależności od wieku dziecka (u niemowląt normy wyników badań mogą nawet zmieniać się z miesiąca na miesiąc). Dlatego interpretację wyników badań krwi u dziecka trzeba zostawić lekarzowi.
Warto również pamiętać, że normy wyników badań mogą się różnić w zależności od laboratorium, w którym wykonywane były badania. Normy wyników badań dla dzieci, podawanych w serwisie Babyonline.pl, zostały przygotowane przez specjalistów sieci Laboratoriów Synevo. Każde laboratorium, podając wyniki, podaje jednocześnie normy.
Z każdym wynikiem badania krwi i moczu dziecka trzeba udać się do lekarza i jemu pozostawić interpretację wyników.

Wybierz rodzaj badania:
Zobacz też:
Jak wykonywać badania krwi u dziecka? Ważne badania, które warto wykonać u dziecka
dr Wojciech Trzeciakowski konsultacja medyczna: dr dr Wojciech Trzeciakowski
pediatra, neonatolog
Pracuje w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim.

INFORMACJE:

"Normy" wyników badań krwi i moczu u dzieci różnią się od norm dla dorosłych. Mogą się też różnić w zależności od laboratorium wykonującego badanie oraz od sposobu pomiaru. Każde laboratorium podaje "normy", w jakich powinien mieścić się wynik.
Każdy wynik badania krwi i moczu trzeba skonsultować z lekarzem.
Dziękujemy sieci Laboratoriów Medycznych Synevo za udostępnienie norm wyników badań dla dzieci.

X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?