Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

2-latek cudem uniknął śmierci – ten film działa na wyobraźnię!

| aktualizacja: 09.01.2017 | 12

Gdyby nie natychmiastowa pomoc brata i wiele szczęścia, mogłoby dojść do tragedii. Zobacz, jak niebezpieczna jest nieprzymocowana do ściany komoda!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(22)
2-latek pomógł bratu wydostać się spod szafki
fot. YouTube/Kayli Shoff
Tata 2-letnich bliźniaków ze stanu Utah w USA opublikował na Facebooku i YouTubie film, który jest ostrzeżeniem dla wszystkich rodziców. Na filmie widzimy, jak jeden z braci ratuje drugiego, który został przygnieciony komodą.

Wypadki domowe nie są rzadkością

Film został nagrany dzięki kamerze zainstalowanej w pokoju chłopców. Kayli Shoff, mama chłopców, przyznała, że nie słyszała spadającej szafki. Gdy weszła do pokoju, zobaczyła leżącą na podłodze komodę i bawiących się bliźniaków. Dopiero nagranie z kamery uświadomiło jej i jej mężowi, Rickowi, w jakim niebezpieczeństwie były ich dzieci.

Komoda może zagrażać bezpieczeństwu dziecka

Ten maluch miał wiele szczęścia. Pisaliśmy o komodzie z Ikei, która może być zagrożeniem dla dzieci. 2-letni Ted i dwoje innych dzieci nie przeżyło po tym, jak spadła na nich komoda MALM. Producenci nie wycofali jej ze sprzedaży. Ostrzegają, że każda szafka może być dla dziecka zagrożeniem, jeśli nie jest przymocowana do ściany. W przypadku komody MALM, w instrukcji jest napisane, by przymocować ją do ściany i zminimalizować w ten sposób ryzyko wypadku. Niestety, wielu rodziców nie ma tej świadomości i niezależnie od tego, gdzie kupili komodę czy szafkę, nie stabilizują jej tak, jak powinni.

Zobaczcie, jak 2-letni Bowdy ratuje brata:

Tata chłopców z filmu miał wątpliwości, czy opublikować to nagranie właśnie dlatego, że to on i jego żona nie dopilnowali, by chłopcy byli odpowiednio zabezpieczeni. Jeśli nie wiecie, jak prawidłowo przymocować komodę do ściany, zobaczcie ten film. Takim wypadkom można zapobiec!

Upewnijcie się, że wasze maluchy są w domach bezpieczne.

Czytaj także: Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w domu?

źródło: kidspot.com.au
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (12)
avatar

Monka
Monka | 2017-11-14 19:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Matka mogła w tym czasie robić sto innych rzeczy. A choćby nawet być w toalecie. Wszystkiego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Matka to też człowiek. Gdyby u was się to zdarzyło to byłaby inna rozmowa

Odpowiedz

nick
nick | 2017-01-06 19:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Po pierwsze, drugi chlopczyk wcale nie ruszyl natychmiast bratu na pomoc, ale po dlugiej chwili, najpierw byl zajety zabawa.. a po drugie, matka nie slyszala upadajacej komody, ok, nie slyszala tez jak jej dziecko placze i krzyczy przez kilka minut? tak malych dzieci nie zostawia sie samych w pokoju.

Odpowiedz

aa
aa | 2017-01-04 21:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

serce boli od patrzenia, wszyscy hejtują rodziców, że nie patrzyli, zamiast napisać, że dobrze, że nic się nie stało... Nie rozumiem Was ludzie...
czy wy 24/7 patrzycie, co wasze dzieci robią??? Ja na przykład nigdy nie zamknęłabym drzwi na klamkę, gdy dziecko jest same w pokoju, ale każdy robi tak jak uważa... sama mam dwuletniego synka, więc nawet staram się go nie zostawiać samemu sobie...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

a
a | aa | 2017-04-11 14:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No właśnie dlatego hejtują. Czasem się zdarza spuścić dziecko z oczu na chwilę, ale zostawić dzieci w pokoju na długi czas i nie słyszeć, ze płaczą to już jest przesada...

Odpowiedz

Asia
Asia | 2017-01-04 15:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mnie od samego patrzenia serce boli i zbierało mi się na płacz bo wyobraziłam sobie swojego dwulatka gdyby był w takiej sytuacji. A gdzie rodzice byli?

Odpowiedz

Anka
Anka | 2017-01-04 10:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tak, działa na wyobraźnię... tylko gdzie w ciągu tych 2 minut byli rodzice??? Nie dość, że musiało huknąć to jak dziecko krzyczało!!!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mama
mama | Anka | 2017-01-04 16:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

może sraczkę któreś miało , rozwydrzone bachory już raczej powinny przestać jak małpy po meblach skakać

Odpowiedz

Tola
Tola | 2017-01-04 08:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No przepraszam...kamera nagrywa ale po co im skoro nikt nie sprawdza i nikt nie zareagował...przecież to było głośno!!! Głowę mogło zniażdżyć temu dziecku a oni dalej by nie zobaczyli...no wiecie co !!!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Ania
Ania | Tola | 2017-01-09 20:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jakby mi szafa w domu się wywrocila to chyba bym usłyszała....

Odpowiedz

Tola
Tola | 2017-01-04 08:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Taaa a ojciec siedzi i nagrywa?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

załamana
załamana | Tola | 2017-01-04 12:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

to chyba kamerka pokojowa niektórzy umieszczają zeby widzieć co się dzieje w pokoju ale tu chyba nikt nie patrzył bo jakoś dziwnie dzieci musza se radzić same dobrze ze kregosłupa nie złamała ta komoda lub cos innego a o diabła pusta komoda w pokoju i jeszcze nie zabezpiecznona coraz wiecej idiotów.

Odpowiedz

Modzia
Modzia | Tola | 2017-01-04 13:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wiecie ludzie co nawet majac kamere to siedzicie przy niej 24h i patrzycie co wasze pociechy robią czytajcie ze zrozumieniem mama później sprawdziła nagranie jak to sie stało wiec nie oceniajcie

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?