Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wyprawka dla noworodka: przewijanie + lista rzeczy do wydruku

| aktualizacja: 19.10.2016 | 0

Pieluszki jedno- czy wielorazowe? Zanim skompletujesz wyprawkę, powinnaś zdecydować, z jakich pieluch chcesz korzystać. W zależności od tego twoja lista rzeczy dla noworodka będzie się nieco różnić.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Wyprawka dla noworodka: akcesoria i kosmetyki do przewijania
fot. Fotolia/Edipresse

Co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka, aby zawierała wszystko, co będzie potrzebne do przewijania dziecka i aby nie wydać niepotrzebnie pieniędzy na to, co okaże się zbędne? Sprawdź dwie zamieszczone tu listy rzeczy do kupienia i wybierz jedną z nich. Pierwsza powstała z myślą o tych mamach, które chcą używać pieluszek jednorazowych. Drugą przygotowaliśmy dla zwolenniczek pieluch wielorazowych.  
      

Lista rzeczy niezbędnych do przewijania noworodka, gdy zamierzasz stosować pieluchy jednorazowe Lista rzeczy, które mogą ci się przydać, gdy wybrałaś pieluchy jednorazowe Lista rzeczy niezbędnych do przewijania noworodka,  gdy chcesz korzystać z pieluch wielorazowych Lista rzeczy, które mogą ci się przydać, gdy wybrałaś pieluchy wielorazowe Lista rzeczy dla noworodka potrzebnych przy przewijaniu: kliknij na obrazek i wydrukuj lub zapisz w smarfonie


Wyprawka dla noworodka: co jest niezbędne, gdy chcesz korzystać z pieluch jednorazowych

Pieluszki jednorazowe dla noworodków

Licz się z tym, że ten zapas (50–60 sztuk) wystarczy zaledwie na kilka dni. Tak maleńkie dzieci potrafią moczyć pieluszkę nawet kilkanaście razy na dobę, a te karmione piersią często niemal za każdym razem robią także kupkę. W sklepach są specjalne pieluszki z wycięciem na kikut pępowiny. Możesz jednak również zrobić takie wycięcie sama lub po prostu zawijać górę pieluszki, by nie zahaczała o kikut. 

Sprawdź: Jakie pieluszki jednorazowe polecają rodzice
 

Pojemnik na zużyte pieluchy

W tej roli sprawdzi się zwykłe wiadro z pokrywką, choć można, oczywiście, wybrać znacznie droższy specjalny pojemnik, których nie brakuje w sklepach z artykułami dla niemowląt.

Krem ochronny do pupy

Jest niezbędny, niezależnie od tego, jakie pieluszki wybierzesz. Stosowany profilaktycznie, ma chronić niemowlę – wraz z częstym wietrzeniem pośladków – przed odparzeniem i pieluszkowym zapaleniem skóry. Uwaga: nie zastępuj kremu ochronnego do pupy ani oliwką, ani pudrem.

Waciki do przemycia pupy

Są lepsze na co dzień niż wygodne w użyciu chusteczki nawilżane. Te ostatnie mogą podrażniać delikatną skórę noworodka. Dlatego pediatrzy zalecają, by stosować je tylko sporadycznie, na spacerach czy w podróży.

Przeczytaj: Przewijanie na spacerze
 

Przewijak ew. flanelowa pieluszka

Najwygodniejszy jest łatwy do umycia przewijak umieszczony na komodzie, na wysokości łokci tak, by przewijając dziecko, nie trzeba było się schylać. Możesz jednak zastąpić go choćby miękką pieluszką. Najważniejsze, byś zmieniając niemowlęciu pieluszkę, nigdy nie zostawiała go ani chwili bez opieki. 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?