Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Krzesełka do karmienia dla niemowląt - wybierz najlepsze

| aktualizacja: 23.01.2017 | 0

Wspólne posiłki z dzieckiem nie tylko uczą malucha samodzielnego jedzenia i wyrabiają w nim dobre nawyki żywieniowe, ale są też okazją do zacieśnienia rodzinnych więzi. Właśnie dlatego nie możecie zapomnieć o odpowiednim krzesełku do karmienia.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

W wysokim krzesełku można posadzić dziecko, które pewnie siedzi i umie utrzymywać głowę, plecy oraz barki w pozycji pionowej. Zwykle dzieje się to nawet kilka miesięcy przed pierwszymi urodzinami. Nie sadzaj jednak dziecka w krzesełku do karmienia zbyt wcześnie - jeśli samo nie umie jeszcze siedzieć, lepszy będzie dla niego leżaczek.

Na co zwrócić uwagę, kupując krzesełko do karmienia?

Kiedy kupujesz krzesełko, sprawdź, czy wybrany przez ciebie model jest stabilny (ewentualnie jak działa blokada kół). Obejrzyj także mechanizm umożliwiający rozkładanie i upewnij się, że jest on niedostępny dla siedzącego dziecka. Zastanów się także, czy w tym mebelku maluchowi będzie wygodnie. Dowiedz się, czy tapicerkę można zdejmować i prać, ewentualnie sprawdź, czy krzesełko będzie łatwo wytrzeć z resztek jedzenia.
Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo dziecka. Obejrzyj szelki i sposób ich zapinania. W niektórych wysokich krzesełkach jedynym zabezpieczeniem, które uniemożliwia dziecku zsunięcie się, jest poprzeczna barierka-blat oraz pionowy pas z taśmy lub sztywna przegródka podtrzymująca dziecko w kroku. Pamiętaj, że przy takim rozwiązaniu nie może być podnóżka, który ułatwiłby maluchowi wybicie się do góry. Jeśli fotelik ma pasy, podpórka pod nogi malucha jest potrzebna – ułatwia siedzenie młodszemu maluchowi.

Zobacz też: Kombinezony dla niemowląt – jesień i zima 2016/2017

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?