Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Wywoływanie porodu w 39. tyg ciąży - czy to dobry pomysł?

| aktualizacja: 01.07.2016 | 5

Czy ci lekarze mają rację twierdząc, że to najbardziej korzystny moment dla kobiety i jej dziecka?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
poród wywoływany
fot. Fotolia
Termin porodu zależny jest od tak wielu czynników, że nie sposób ich wymienić. Jednak dotychczas w wielu szpitalach królowała zasada, że jeżeli dziecku i matce nic nie zagraża, można czekać nawet do 42. tygodnia ciąży na rozwiązanie.

Kalkulator terminu porodu - wylicz!

Wzrasta ilość komplikacji

Lekarze z Amerykańskiej Akademii Położnych i Ginekologów dyskutowali ostatnio, czy zalecenia ogólnoświatowe są słuszne. Według ich badań i zdobytego przez lata doświadczenia odkryli, że czekanie do 42. tygodnia zwiększa szanse na komplikacje w czasie porodu, wzrasta też ilość poronień oraz problemów zdrowotnych dzieci.
 
Errol Norwitz oraz Charles Lockwood wysunęli hipotezę, że ciąża powyżej 39. tygodnia, nie przynosi żadnych korzyści dla dziecka w łonie matki. Obaj lekarze ponadto twierdzą, że kobiety, które są w ciąży dłużej, znacznie częściej rodzą poprzez cesarskie cięcie, a ich dzieci narażone są na zdecydowanie większe komplikacje.

Trzeba patrzeć sceptycznie

Inni lekarze pozostają bardziej sceptyczni, uważając, że "ciało kobiety narażone jest przez nowe odkrycia". Na pewno jakiekolwiek zmiany muszą być poprzedzone wieloletnimi badaniami, a nie spostrzeżeniami dwóch lekarzy. Drogie ciężarne, nie musicie się na razie niczego obawiać. I tak, termin Waszego porodu, zależy w dużej mierze od Waszego maleństwa!

W którym tygodniu ciąży urodziłaś dziecko?

Przeczytaj także: Przedwczesne wywoływanie porodu.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Mika
Mika | 2016-07-01 23:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Syna urodzywam w 39 tygodni w piątek przed północą dostałam skurczy ale ze to był weekend to położono mnie na pokój przeniesiono kartkę i kazano zaznaczyć skurcze z dnia na dzień mialamatki je coraz słabsze i w niedziele przyszedł lekarz i stwierdził że w poniedziałek do domu zaś w poniedziałek stwierdzono że dziecko jest wciąż wysoko i do domu ale jeszcze usg a tam hałas wrzaski i natychmiast znalazłam się na porodowce leżała tam 3i pół godziny z 3 kroplowkami i nic jak odprowadzane mnie na salę to przez całą noc chodziłam po sali że silnymi skórczami i po 15 minutach partia syn był na świecie i wtedy też okazało sie że syn był opinie ty pepowina 2 razy wokół szyi więc dziękuję im za tak szybką interwencję zaś córkę urodziłam w 40 tygodniu po 10 minutach parcia tak więc syn 4 dni przed terminem a coraz 4 dni po terminie

Odpowiedz

dzidzikk
dzidzikk | 2016-07-01 23:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

zapomniałam dodać że po 6h porodu należało zrobić cesarkę (dla wszystkich lepiej pewnie by było zrobić wcześnie cesarkę
ale mamusia była mądrzejsza od lekarza i koniecznie chciała rodzić "naturalnie")

Odpowiedz

dzidzikk
dzidzikk | 2016-07-01 23:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

1 dzień w terminie czyli 1 dzień 38 tygodnia Asia sam postanowiła przyjść na świat (odeszły mi wody). Dziś 4,5 latka nadzwyczaj rozwinięta :-)

Odpowiedz

29 luty
29 luty | 2016-07-01 20:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

42 i wszystko ok :)

Odpowiedz

Nati
Nati | 2016-07-01 16:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W 39 tygodniu przez zaplanowana cesarke teraz drugi raz będzie to samo mam nadzieje ze poród nie będzie wcześniej i wszystko będzie w terminie

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?