Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Naucz dziecko wzywać pogotowie

| aktualizacja: 26.09.2013 | 0

Twój pięciolatek powinien już umieć się ładnie przedstawić i pamiętać swój adres. Dzięki temu uda mu się przez telefon wezwać pomoc. Koniecznie go tego naucz!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
pogotowie
fot. Panthermedia

Pięciolatek powinien już być w stanie sam powiedzieć, jak się nazywa i gdzie mieszka. Maluchy łatwo to zapamiętują, ale... potem równie szybko zapominają. Nie wystarczy więc jeśli raz to z nim przećwiczysz. Od czasu do czasu sprawdzaj, czy nadal wszystko dobrze pamięta, czy nie myli mu się numer mieszkania lub nazwa ulicy.

Po co dziecku umiejętność wzywania pogotowia?

Otóż może się przydać! I to nie tylko po to, byś mogła się pochwalić przed znajomymi, jakie masz mądre dziecko. Niestety, zdarza się, że maluchy się gubią. Szybciej się odnajdują te, które potrafią podać swoje najważniejsze dane. Ostatnio w radio i w telewizji opisywano kilka przypadków małych bystrzaków (nie chodzących jeszcze nawet do szkoły!), którzy wezwali pomoc. Kilkuletnia dziewczynka uratowała w ten sposób życie nieprzytomnej babci, gdyż umiała wykręcić numer alarmowy i powiedzieć, co się stało. Pierwsza rzecz to się przedstawić, a kolejna – wiedzieć, jak się dodzwonić, a potem, gdy ktoś odbierze – umieć wszystko wyjaśnić.

Sprawdź też, kiedy wezwać pogotowie do dziecka

Jak nauczyć dziecko dzwonienia po pomoc?

Najlepiej je tego uczyć w formie zabawy. Dziecko powinno samo wykręcić odpowiedni numer, wiedzieć, co oznacza sygnał przerywany (że jest zajęte). Stopniowo, z twoją pomocą, na pewno to opanuje.

Zobacz, jak rozwijać pamięć dziecka

Którego numeru nauczyć kilkulatka?

Obecnie w Polsce funkcjonuje jeden numer alarmowy dostępny z telefonów komórkowych – 112, oraz trzy inne: do pogotowia (999), straży pożarnej (998) i na policję (997), na które można dzwonić z telefonów stacjonarnych. Kilkulatkowi trudno to będzie zapamiętać. Naucz go więc numeru 112 oraz, ewentualnie, jednego starego. Poćwiczcie jego wykręcanie!

Wydrukuj numery alarmowe i powieś na lodówce!


  numery alarmowe, jak wezwać pogotowie


td_dopisek.gif

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?