Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Z kim NIE rodzić? Podpowiada Jeannette Kalyta [WIDEO]

| aktualizacja: 08.09.2017 | 1

Do porodu możesz zaprosić męża, mamę, przyjaciółkę, doulę... Ale z kim naprawdę poczujesz się bezpiecznie podczas porodu? Z kim rodzić, a z kim... nie? Najsłynniejsza polska położna, która przyjęła na świat prawie 3600 dzieci, podpowiada!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Z kim do porodu? Rodzić można z mężem, mamą, przyjaciółką, doulą... Jak poznasz, że to jest właściwa osoba do porodu? Jeannette Kalyta, położna, właścicielka Szkoły Narodzin Jeannette, radzi, by decyzję, z kim rodzić, podjąć sercem a nie rozumem. Serce podpowie, kogo się nie wstydzimy, komu ufamy najbardziej.

 

Z kim do porodu?

- Rodzice dziecka muszą być dogadani jeszcze podczas ciąży. Często kobieta widzi dwie kreski na teście ciążowym i od razu wie, że parter będzie przy porodzie, a facet... wcale się tam nie widzi! Ale nie chce jej zawieść, więc idzie do porodu. - tłumaczy Jeannette Kalyta. 
Najczęściej mąż daje radę sprostać zadaniom na porodówce i wie, jak towarzyszyć żonie, chodził z żoną na zajęcia do szkoły rodzenia, przygotowywał się. Ale to chyba nie jest to...
 

Nieodpowiednia osoba towarzysząca przedłuża poród

Jeannette dodaje, że kiedy kobieta nie jest w stanie skupić się na porodzie, ten się przedłuża a nawet czasami kończy cięciem cesarskim. Dzieje się tak, gdy rodząca nie koncentruje się na rodzeniu dziecka, tylko jej myśli krążą wokół osoby towarzyszącej.
Zadbaj o to, by ktoś, kto jest z tobą w tak ważnym momencie na porodówce dawał ci poczucie swobody, nieskrępowania i bezpieczeństwa.


Zobacz też:
Torba do szpitala - co wziąć do porodu?
Wyprawka noworodka - co się przyda do karmienia maluszka?


 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Ana3
Ana3 | 2017-09-10 19:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ze strachanym mężem to na pewno nie. Ale niektórzy nabierają odwagi i są wspaniałym wsparciem, nawet jak na piczątku byli przerażeni

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?