Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Za cesarkę lekarz nie dostanie premii. Za poród naturalny – tak.

| aktualizacja: 15.05.2017 | 4

Zaskakujące zmiany w szpitalach. Przeczytaj jak będą teraz wyglądały porody.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
poród położna
fot. Fotolia
Pisaliśmy kilkakrotnie o tym, że w Polsce rośnie odsetek porodów przez cesarskie cięcie. Bardzo często na życzenie pacjentki. Jednak w wielu przypadkach jest to rozwiązanie konieczne z powodów fizjologicznych.

Do Ministerstwa Zdrowia trafiła interpelacja, stawiająca pytania o cięcia związane z diagnostyką i leczeniem ciąż patologicznych. Oddziały ginekologiczno-położnicze otrzymają nawet 70% mniej środków na zapewnienie opieki nad ciężarną niż dotychczas.

Redukcja finansowania jest spowodowana projektem taryf Agencji Ocen Technologii Medycznych. To jednak nie wszystko. Ma wzrosnąć liczba porodów naturalnych.

Co stracą pacjentki?

Przede wszystkim może dojść do zwolnień lekarzy i pogorszenia jakości leczenia. Skróci się czas, kiedy pacjentka będzie objęta opieką w czasie ciąży patologicznej, co w konsekwencji może doprowadzić do małej skuteczności podjętych w szpitalu działań lub do pogorszenia stanu matki i dziecka. Szpital będzie premiowany finansowo za osiągnięcie wskazanego poziomu, jeśli chodzi o porody naturalne.

Ministerstwo Zdrowia tłumaczy, że projekt jest w trakcie analiz i konsultacji ze specjalistami. Niebawem okaże się, czy kobiety będą musiały w większości rodzić naturalnie i czy cięcia budżetowe, ograniczające skuteczne leczenie ciąż patologicznych, zostanie wprowadzone w życie.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Źródło: crowdmedia.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

nana
nana | 2017-05-29 00:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kiedyś dzieci rodziły się mniejsze, ważyły średnio do 3 kg, cztero kilogramowy noworodek to już było spore dziecko. Dziś ciężarne(przynajmniej większość) lepiej się odżywiają, są zdrowsze, łykają witaminy dla kobiet w ciąży, bardziej dbają o siebie niż jeszcze 20-30 lat tamu. Dlatego dzieci rodzą się większe, 4 kilogramowy noworodek nikogo nie dziwi. Ale kobiety wciąż zbudowane są tak samo. I niech te tępe młotki z ministerstwa zdrowia wkońcu zrozumieją, że będzie dużo cesarek choćby ze względów fizjologicznych. Dla matki nie jest tak bardzo istotne którędy dziecko wyjdzie na świat, byle tylko urodziło się zdrowe!

Odpowiedz

Kk
Kk | 2017-05-17 12:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wzroście odsetek okaleczonych dzieci z niedopełnienia bo lekarz będzie chciał pewnie.. .gratuluję pomyslu

Odpowiedz

aab
aab | 2017-05-15 10:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

decydować będą stare baby i faceci??

Odpowiedz

azzz
azzz | 2017-05-15 09:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To nie jest służba zdrowia tylko służba olewania zdrowia:/

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?