Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Za starzy na dziecko? Rodzice walczą o odzyskanie córki!

| aktualizacja: 20.03.2017 | 1

Włoski sąd odebrał rodzicom prawa do opieki nad dzieckiem. Uznał, że są za starzy i ich dziecko wkrótce może zostać sierotą. Rodzice wciąż walczą o odzyskanie córki.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
2-letnie dziecko płacze w objęciach mamy
fot. Fotolia
Sąd apelacyjny uznał, że odebranie rodzicom córki w 2011 roku było w pełni uzasadnione. Według sądu, rodzice dziecka byli za starzy, by zajmować się córką.

Rodzice walczą o odzyskanie córki

W 2009 roku Gabriella De Ambrosis miała 57 lat. Jej mąż, Luigi – 69. Dzięki zabiegowi in vitro w maju 2010 roku para powitała na świecie długo wyczekiwaną córeczkę. Informacja o rodzicach, którzy mogliby być dziadkami, obiegła włoskie media. Gdy rodzice byli z córką w szpitalu, do opieki społecznej wpłynął wniosek o odebranie im praw do dziecka ze względu na ich wiek. Prawo w żaden sposób nie reguluje granicy wieku, do jakiej można zostać rodzicem, dzięki czemu dziewczynka została z biologicznymi rodzicami. Szczęście rodziny nie trwało jednak długo.

W 2011 roku, gdy dziewczynka skończyła 15 miesięcy, jej matka została oskarżona o porzucenie dziecka. Sąsiad Gabrielli i jej męża zawiadomił policję, gdy zobaczył 15-miesięczne dziecko pozostawione w samochodzie bez opieki. Okazało się, że mama dziewczynki zostawiła córkę w aucie, by przygotować jej butelkę z mlekiem. Rodzice musieli stanąć przed sądem, a dziewczynka została oddana pod opiekę rodziny zastępczej. W 2013 roku sędzia orzekł, że ciąża Garbielli była "owocem wypaczonego wykorzystania możliwości oferowanych przez postęp w dziedzinie genetyki", a rodzice tracą prawa do opieki nad dzieckiem. Tym samym dziewczynka może zostać adoptowana przez rodziców zastępczych.

Przez kolejne lata Gabriella i Luigi walczyli o odzyskanie córki, bezskutecznie. Dziewczynka kończy w tym roku 7 lat, przez większość życia wychowywała się w rodzinie zastępczej. Mimo walki biologicznych rodziców o powrót dziewczynki do domu, decyzja sądu pozostaje niezmienna. Mimo incydentu z pozostawieniem dziecka w samochodzie, rodzicom nie zostały postawione żadne zarzuty.

Późne macierzyństwo = egoizm?

Czy można być za starym, żeby zostać rodzicem? Kilka dni temu pisaliśmy o 64-letniej Mauricii, która dzięki metodzie in vitro powitała na świecie bliźniaki. Kontrowersje wzbudziła historia 65-letniej Niemki, która w 26. tygodniu ciąży urodziła czworaczki. Lekarze nie mieli pewności, czy dzieci przeżyją. Obawiano się, że jeśli przeżyją, mogą być niepełnosprawne. Dyrektor kliniki ginekologiczno-położniczej uniwersytetu w Erlangen wprost przyznał, że decyzja o tak późnym macierzyństwie jest nieodpowiedzialna.

Czy według was ciąża w tym wieku świadczy o nieodpowiedzialności i egoizmie? Jak oceniacie decyzję sądu o odebraniu praw do opieki nad dzieckiem parze z Turynu? Czy wiek biologicznych rodziców rzeczywiście może być podstawą do umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej? Czekamy na wasze komentarze!

Zobacz także: 65-latka urodziła czworaczki. Czy zdrowie dzieci jest zagrożone?

Źródło: odditycentral.com, rp.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?