Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zabawki, które pomagają w nauce obowiązków domowych

| aktualizacja: 19.11.2014 | 2

Jak zachęcić dziecko do pomagania w domu? Kup mu zabawkę, dzięki której będzie mogło naśladować dorosłych. Wybraliśmy zbiór zabawek, dzięki którym dziecko polubi obowiązki domowe.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)

Życzeniem każdego rodzica jest to, żeby z czasem dzieci pomagały nam w codziennych obowiązkach domowych. W zależności od dziecka, jego wieku, charakteru, jednym przychodzi to łatwo, innym trudniej. Jak zatem zachęcić dziecko do pomagania w domu? Najskuteczniej poprzez zabawę.
Producenci zabawek przychodzą nam z pomocą i co chwilę na rynku pojawiają się zabawki przedstawiające sprzęty gospodarstwa domowego, narzędzia dla małego majsterkowicza i inne urządzenia w wersji mini. Czasem wystarczy tylko wyobraźnia rodziców i można z codziennych rzeczy wymyślić zabawę, która zachęci dziecko do pomagania w domu.

Jakie zabawki pomagają w nauce obowiązków domowych?

  • zestawy naczyń, pomagają w nauce przygotowywania posiłków, rozkładania zastawy. Dzieci uwielbiają przygotowywać różne potrawy, herbatki dla swoich misiów i lalek i robić małe przyjęcia.
  • zestawy AGD: żelazko, mikser, rozwijają kreatywność i uczą samodzielności. Zabawki z kolekcji AGD często posiadają takie same funkcje, jak prawdziwe urządzenia, dzięki czemu twój mały pomocnik będzie czuł, że naprawdę wykonuje taką samą pracę, jak mama, czy tata.
  • zestawy narzędzi zachęcą małych majsterkowiczów do pomagania tacie w zajęciach związanych z naprawieniem, czy zrobieniem czegoś w domu.

Zobacz także: Lalki, lale, laleczki – pomysł na prezent dla dziecka

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?