Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zabawki dla bobasa

| aktualizacja: 04.09.2014 | 2

Czy zabawka elektroniczna, która wydaje odgłosy i błyska światełkami, jest dobra dla bobasa? Czy taka zabawka może zaburzyć rozwój dziecka?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
fot. Edipresse
Kupiłam siedmiomiesięcznej córeczce zabawkę elektroniczną, która wydaje odgłosy i błyska światełkami. Czy taka zabawka może zaburzyć rozwój dziecka? Czy błyskające światełka mogą uszkodzić wzrok? Słyszałam, że może to doprowadzić do padaczki? Mariola
 
Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo i dotychczasowy rozwój nie budził niepokoju, myślę, że zabawka z błyskającymi światełkami nie powinna zrobić dziecku krzywdy, zwłaszcza jeśli jest to zabawka renomowanej firmy dbającej np. o częstotliwość, z jaką migają światełka. Lepiej jednak nie zostawiać malucha samego, gdy bawi się taką zabawką, a także nie pozwalać, by bawił się nią dłużej niż kilka minut – wzrok atakowany migającym światłem może się męczyć.

Warto pamiętać, że tego typu zabawki doskonale stymulują, przyspieszają rozwój narządu słuchu oraz wzroku, wzmagają odruch orientacyjny – maluch szuka źródła dźwięku lub koloru, czasem pomagają nauczyć się raczkować (gdy dziecko chce dotrzeć do przedmiotu przykuwającego jego uwagę).

Czytaj także: Zabawka dla niemowlaka.

mtj_dopisek.gif

 
dr n. med. Renata Jaczyńska konsultacja: dr n. med. Renata Jaczyńska
Specjalista ginekolog-położnik. Pracuje w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

werrka
werrka | 2014-09-06 07:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U nas pierwszą zabawką z jaką maluch miał styczność była karuzela na łóżeczko BabyOno z maskotkami - krówkami.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

kasia
kasia | werrka | 2015-04-17 20:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ciekawe, że wpisy Pani powyżej pojawiają się z zaskakującą regularnością pod większością tematów - zawsze jest wspomniane o karuzeli firmy BabyOno. Co za natrętne promowanie produktów:/

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się




Zapomniałeś hasła?