Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak wspierać rozwój Małego Odkrywcy?

| aktualizacja: 21.08.2015 | 0

Każde dziecko to ciekawy świata Mały Odkrywca. Zobacz, jakie zabawki i akcesoria pomogą ci wspierać jego rozwój.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Każde dziecko to Mały Odkrywca poznający świat poprzez zabawę, w której jest niekwestionowanym ekspertem. Jako rodzice powinniśmy pamiętać o tym, że istotą zabawy jest jej spontaniczność. Fisher-Price®, zgodnie z filozofią „Masz tyle do odkrycia” zachęca, by pozwolić maluchom rozwijać się „po swojemu” i odkrywać świat we własnym, indywidualnym tempie. Ekspert marki Fisher-Price®, dr.n.hum. Justyna Korzeniewska wyjaśnia dlaczego powinniśmy „wrzucić na luz”, i radzi, jak sprawić, by nasze dziecko zostało prawdziwym Małym Odkrywcą.

Odkrywanie to podróż. Jak sprawić, by Mały Odkrywca dotarł do celu?

Zasada 1: wyluzuj. Nie trzymaj się kurczowo dat zaznaczonych w kalendarzach rozwojowych i pamiętaj, że na osiągnięcie konkretnych kamieni milowych Twoje dziecko ma pewien przedział czasu. „Drobna różnica ilościowa nie stanowi odmienności jakościowej. – podkreśla Korzeniewska. Ważniejszy jest styl, w jakim dziecko to zrobi, i okoliczności towarzyszące tym przełomowym wydarzeniom rozwojowym. Dla jednego malucha impulsem do postawienia pierwszych kroków będzie uśmiech mamy, dla innego tocząca się kolorowa piłeczka, a jeszcze inne ruszy w pościg za domowym kotem umykającym przed jego pieszczotami. Te odmienności pokazują prawdziwe różnice indywidualne, którymi powinno zainteresować się otoczenie, ponieważ są wyrazem niepowtarzalnej osobowości dziecka, którą należy wspierać i rozwijać”.

Zasada 2: respektuj indywidualność swojego Małego Odkrywcy. Wybierając zabawki dla swojej pociechy, nie myśl o płci i wieku. To wszystko, owszem, jest ważne, ale niewystarczające, ponieważ zabawa dziecka powinna być wyrazem jego indywidualnych zainteresowań i temperamentu. Jako rodzic bądź przyjacielem, partnerem, a nie przewodnikiem stosującym ścisłe reguły i wyznaczającym terminy kolejnych etapów rozwojowych. Kiedy się wspólnie bawicie, pozwól, żeby to dziecko było reżyserem zabawy. Nie skupiaj się na efekcie końcowym. Bo kto powiedział, że z klocków trzeba zbudować wieżę?

Zasada 3: zrozum potrzebę zabawy Małego Odkrywcy. To zabawa jest najważniejszym motorem rozwoju dziecka! Dając maluchowi zabawkę, nie oczekuj, że spełni twoje oczekiwania. Pozwól mu być sobą.
„Autentyczny rozwój dla dziecka to zabawa i przyjemność. To ekscytacja, eksperymentowanie, zdobywanie” - tłumaczy dr. n. hum. Justyna Korzeniewska, ekspert marki Fisher-Price®. Próbowanie i eksperymentowanie na swój własny, niepowtarzalny sposób buduje umiejętności, odkrywa cechy osobowości, kształtuje charakter, czyli rozwija wszechstronnie i harmonijnie. Dodatkowo formułuje orientację we własnych preferencjach i zdolność organizowania własnej aktywności, co w przyszłości przerodzi się w samodzielność, zaradność, niezależność – dodaje.

Odkrywanie świata z FISHER-PRICE®

Misją Fisher-Price® jest tworzenie takich zabawek i produktów dla dzieci, które wspierają spontaniczną i niczym nieskrępowaną podróż przez wszystkie kamienie milowe na mapie rozwoju Małego Odkrywcy.
Wśród nowości na mapie Małych Odkrywców znajdują się innowacyjne produkty, które zapewniając komfort i wspaniałą zabawę, ułatwią życie zarówno maluszkom, jak i rodzicom. Obejrzyj galerię i zobacz, jakie zabawki i akcesoria pomogą ci wspierać rozwój dziecka przez zabawę.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?