Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zabawki McDonald's wycofano, bo zagrażały dzieciom

| aktualizacja: 17.11.2014 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
fot. Fotolia
McDonald’s wycofuje 1,6 mln zabawek, które dodawał do zestawów Happy Meal na terenie USA i Kanady, ponieważ mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu dzieci. Dwoje dzieci zakrztusiło się gwizdkiem dodanym jako gratis do dziecięcego posiłku.
Sieć restauracji fast food McDonald's wycofuje z rynku zabawki gwizdki z serii „Hello Kitty”, które dodawane były do zestawów posiłków dla dzieci. Okazało się, że mogą być one niebezpieczne dla dzieci.

Gwizdkiem omal nie udusiło się dwoje dzieci

W poniedziałek amerykańska komisja poinformowała o dwóch takich przypadkach w USA, w których dzieci połknęły zbyt małe elementy zabawki, jedno z nich wymagało natychmiastowej pomocy lekarza.
- Natychmiast zabierzcie  te zabawki z zasięgu dzieci i zwróćcie jej do McDonald's – apelowała Patty Davis, rzeczniczka konsumenckiej komisji do spraw bezpieczeństwa produktów w USA, którą cytuje portal polskieradio.pl. - Dostaniecie w zamian inną zabawkę, a także jogurt w tubce i paczkę z pokrojonymi jabłkami.

McDonald’s dodawał niebezpieczne gwizdki do zestawów posiłków dla dzieci na terenie USA i Kanady w październiku i listopadzie.  Sieć wyprodukowała 2,5 mln takich zabawek, 1,6 mln trafiło na rynek.
Klienci mają prawo zwrócić wadliwe zabawki do restauracji należących do sieci Mc Donalds gdzie otrzymają w zamian bezpieczne zamienniki.

Czy niebezpieczne zabawki trafiły do Polski?

- Nasz departament nadzoru rynku sprawdził te informacje po sygnale w USA i udało nam się ustalić, że te zabawki nie zostały wprowadzone jeszcze przez tego przedsiębiorcę w żadnych z krajów na terenie Europy - uspokaja  Paweł Ratyński z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta w Warszawie.

Czytaj także: 7 pytań o bezpieczne zabawki.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?