Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu
producent:

Zabawkomat


kategoria:

Elektroniczne nianie


Autor: Monika Karbarczyk
Ocena:
0 ocen

Cena: do ustalenia zł
Opis produktu

Zabawkomat, iHippo gadżet elektroniczny dla rodziców i dzieci

iHippo wyprodukowana przez firmę Zabawkomat to zabawka-przytulanka w formie pluszowego hipopotama, w którego brzuchu kryje się smartfon Hippophone ze specjalną aplikacją. Zabawka jest przyjemna w dotyku, wykonana z miękkiego i bezpiecznego dla dzieci materiału, który nadaje się do prania. Hippopotam ma uniwersalny, szary kolor. 
Gadżet polecany jest rodzicom niemowląt oraz starszych dzieci. Jego pomysłodawcami są Maciej Wawrzyniak i Bartłomiej Wawrzyniak z Nowego Sącza, którzy stoją na czele firmy Zabawkomat.
"Jesteśmy młodymi rodzicami i tak jak wszyscy zetknęliśmy się z ogromnym wyborem dostępnych gadżetów: niania elektroniczna, urządzenia emitujące biały szum, różnego rodzaju komunikatory. Nie było jednak czegoś, co łączyłoby to wszystko w jedno. Dlatego sami postanowiliśmy wyprodukować takie urządzenie – z szerokim wyborem funkcji, możliwością personalizacji i w przystępnej cenie" – wyjaśnia Maciej Wawrzyniak.
Najważniejsze możliwości urządzania to:
 • niania elektroniczna z funkcją powiadomień o płaczu
 • emitowanie przyjemnego szumu tzw. "white noise" na kolki niemowlaka
 • lokalizator GPS z opcją ustalenia bezpiecznej granicy i archiwum lokalizacji
 • odtwarzacz muzyczny z możliwością odtwarzania bajek i kołysanek oraz opcją zakupów online
 • możliwość nagrania głosu rodzica, który uruchomi się automatycznie, gdy zabawka wykryje płacz dziecka
 • komunikator głosowy z funkcją wysyłania wiadomości do dziecka
 • pełna i zdalna kontrola nad zabawką bez względu na zasięg
 • audioplayer z treściami dostarczanymi przez Audiotekę
 • aplikacje edukacyjne do pobrania w App Store i Google Play
 • opcja wideo, dostępna po wyjęciu urządzenia z pluszowej maskotki
 • możliwość połączenia kilku smartfonów z zabawką (np. rodziców i dziadków)
W porównaniu do innych urządzeń na rynku iHippo jest rozwiązaniem niezwykle elastycznym. Aplikacja iHippo jest dostępna do pobrania na inne urządzenia mobilne (poprzez App Store i Google Play), a sam Hippophone można włożyć do innego pluszaka lub wykorzystać bezpośrednio – jako smartfon dla dziecka. Sprzyja temu ładny, prosty design oraz możliwość łatwego ustawienia kontroli rodzicielskiej.
Mnogość dostępnych funkcji sprawia, że urządzenia będzie przydatne w opiece nad niemowlakiem, ale także jako edukacyjny gadżet dla starszych dzieci.

Urządzenie trafi do sprzedaży w II połowie 2016 r. Dostępne będzie na stronie ihippo.eu i w wybranych sklepach z elektroniką. Sugerowana przez producenta cena wypracowana będzie we współpracy ze społecznością.

Gdzie będzie można kupić iHippo: sklep internetowy ihippo.eu
 
Ocena redakcji produktu 

Zabawkomat, iHippo gadżet elektroniczny dla rodziców i dzieci

ocena całościowa

Urządzenie testowali: Małgorzata i Łukasz, rodzice sześciomiesięcznej Basi.

iHippo to pluszowa przytulanka ze smartfonem i dedykowaną aplikacją. Urządzenie – według zapewnień producenta – umożliwia m.in. monitorowanie snu dziecka i ułatwia uspokojenie go, gdy malec nagle się przebudzi, pozwala też zlokalizować dziecko i aktywuje alarm, gdy za bardzo się ono od nas oddali.

Zabawka wykonana jest solidnie – jest miła w dotyku oraz miła dla oka. Z jej funkcjonalnością jednak bywa różnie.
Urządzenie obsługuje się poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie rodzica. Aby działało, konieczny jest dostęp do internetu. Niestety czasami zdarza się, że obie aplikacje (na smartfonie rodzica i urządzenia) nie są kompatybilne. Uniemożliwia to obsługę iHippo i wymusza restart aplikacji na smartfonie zabawki dla dziecka.

Monitor snu reaguje na każdy hałas powyżej ustawionego poziomu, bez względu na jego rodzaj. Moje dziecko potrafi spać, kiedy rozmawia się w jego pobliżu, a urządzenie potrafi włączyć się i szumieć głośniej od osób, które rozmawiają, i tym samym wybudzić dziecko ze snu. By wyłączyć szum, trzeba biec po swój telefon. Jednak nie zawsze to działa, tak jak pisałem powyżej, czasem urządzenia nie współpracują ze sobą i dopiero po kilku próbach udaje się wyłączyć szum.

Próba zadzwonienia do iHippo udała się tylko częściowo – urządzenie nie przełączyło się automatycznie w tryb głośnomówiący. Dopiero po ręcznym przestawieniu i ponownym połączeniu można było powiedzieć coś dziecku.

Lokalizacja pozycji dziecka działa różnie. iHippo ma problemy z obliczeniem swojej pozycji i bez znaczenia jest, czy znajdujemy się w parku w mieście, na ulicy, czy na działce pod lasem. Alarm oddalenia podczas testów nie zadziałał ani razu, choć na ekranie widać było, że odległość dzieląca rodzica i iHippo znacznie przekracza ustaloną granicę.

Opcja zdalnego zrobienia zdjęcia użyteczna jest tylko wtedy, gdy smartfon nie znajduje się w zabawce, a tym samym znacznie ogranicza jej zastosowanie. Pojawiają się także problemy z przesłaniem zdjęcia, co jest dużym minusem, kiedy chcemy zobaczyć, co dzieje się z dzieckiem obecnie, a nie 5-10 minut po fakcie.

Zabawka ma wiele innych opcji, jednak kluczową sprawą jest "żywotność" urządzenia, czyli czas działania baterii. Przy testach poza miastem, z włączonym dostępem do danych komórkowych i lokalizacją GPS, urządzenie wytrzymało około 10 godzin. W tym czasie nie wykonywało żadnych innych zadań. W mieście wynik jest niewiele lepszy. Przy nocnym czuwaniu urządzenie trzeba cały czas ładować, by rano było zdatne do użytku. Moje obawy wzbudza to, że iHippo szybko się nagrzewa, nawet gdy jest poza pluszakiem.

Pomysł iHippo jest ciekawy. Jednak mam wrażenie, że upchnięto zbyt wiele funkcjonalności w jednym urządzeniu. Wątpliwa wydaje się potrzeba zakupu zestawu w postaci maskotki i dedykowanego chińskiego smartfona, kiedy prawie w każdym domu znajdują się nieużywane urządzenia, które można wykorzystać do zainstalowania gotowej aplikacji. Dzięki temu można użyć lepszej jakości smartfonu i znacznie obniżyć koszty całości, a jednocześnie poprawić funkcjonalność.

Oceny użytkowników produktu 

Zabawkomat, iHippo gadżet elektroniczny dla rodziców i dzieci

 (0)

Jeszcze nikt nie dodał oceny o tym produkcie.

Zaloguj się i dodaj opinię
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?