Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Śmieszne zabawy logopedyczne dla trzylatka

| aktualizacja: 04.03.2014 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(15)
dziecko, zabawa, mina, pomarańczowy, lato
fot. Panthermedia
Zabawy logopedyczne pomagają dziecku w rozwoju mowy. Wypróbuj te, które poleca nasz logopeda Małgorzata Stanoch. Są proste i śmieszne. Twoje dziecko na pewno je polubi.

Zabawy logopedyczne powinny dostarczać dziecku radości i kojarzyć się z miłym spędzaniem czasu. Ćwiczenia usprawniające wargi czy język i pomagające w rozwoju mowy wcale nie muszą być nudne!

Zabawy logopedyczne na usprawnienie warg

Ćwiczenie „buziaczki-śmieszaczki”
Usiądźcie wygodnie naprzeciwko siebie i poprzesyłajcie sobie buziaczki (ściągajcie wargi w dzióbek) i uśmiechy (rozciągajcie wargi w szerokim uśmmiechu). Powtórzcie tę zabawę kilka razy. Na pewno wprawi was w dobry nastój.

Ćwiczenie „wesoły dźwig”
Usiądźcie razem przy stole. Postaw przed dzieckiem talerzyk, na którym rozsypiesz kilka małych cukierków (lub kulek zbożowych). Zadaniem dziecka będzie chwytanie ich ustami i przenoszenie do twojej dłoni. Usta dziecka będą dźwigiem, a twoja dłoń budowlą.

Ćwiczenie „zmęczony konik”
Tę zabawę możesz przeprowadzić kilka razy w ciągu dnia. Pokaż dziecku, jak parska konik, a następnie poproś trzylatka o powtórzenie. Możecie parskać na zmianę.

Sprawdź 3 proste ćwiczenia logopedyczne dla dwulatka.

Zabawy logopedyczne na usprawnienie języka

Ćwiczenie „najedzony kotek”
Twoje dziecko będzie kotkiem, który oblizuje się, bo właśnie wypił pyszne mleko. Kotek jest zadowolony, ma pełny brzuszek i dokładnie językiem oblizuje swój pyszczek (najpierw wargę górną a następnie dolną). Powtarza tę czynność kilka razy. Oczywiście i tym razem najpierw pokaż dziecku, jak ma to wyglądać.

Ćwiczenie „wycieraczka samochodowa”
Twoje dziecko będzie samochodem a jego usta - szybą w tym samochodzie. Język to wycieraczki. Opowiedz dziecku, że właśnie pada deszcz i wycieraczki muszą wycierać szybę raz w lewo, a raz w prawo. W tej zabawie język ma poruszać się w kierunku kącików ust (prawego i lewego).

Sprawdź gry logopedyczne dla dzieci online.

Jak wspierać rozwój mowy przedszkolaka - radzi logopeda:


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Ania
Ania | 2014-02-07 16:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie żałujcie czasu na takie zabawy, bo praca nad wymową , gdy dziecko jest już starsze, jest o wiele mniej przyjemna. Wiem co mówię: próbuję zapędzić do ćwiczeń ośmiolatka.

Odpowiedz

bej
bej | 2014-02-07 16:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Świetne!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?