Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Sekrety noworodka

| aktualizacja: 19.12.2013 | 1

Sądzisz, że dobrze wiesz, czego się spodziewać po nowo narodzonym dziecku. Sprawdź, czym twój skarb cię jeszcze zaskoczy.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Jak zrozumieć zachowanie noworodka. Jakie tajemnice kryje jego mała głowa. Przeczytaj konieczne.

Noworodek poznaje mamę

Po trudach porodu dziecko wcale od razu nie zasypia... Natura zaplanowała ten czas na nawiązanie kontaktu z mamą. Wzrok noworodka jest słabo rozwinięty, ale w odległości 25–30 cm, czyli tam, gdzie pojawia się twarz mamy, malec bardzo dobrze skupia wzrok.
Pamiętaj: Takie "zapatrzenie się" w pierwszej godzinie po porodzie służy nawiązaniu bliskiej więzi uczuciowej. Jeśli towarzyszy wam tata, maluch ma szansę "zapatrzyć się" również w niego. Potem będzie się wam uważnie przyglądał w kolejnych dniach życia. W ten sposób was zapamięta!

Rodzaje płaczu noworodka
Dziecko krzyczy, kiedy potrzebuje pomocy: zmiany pieluszki, karmienia, utulenia. Stwierdzono, że noworodki płaczą na sześć sposobów. Inaczej gdy są głodne, kiedy chcą pić czy spać, jeżeli jest im niewygodnie, coś je boli, czy potrzebują towarzystwa. Z czasem nauczysz się rozpoznawać potrzeby swojego dziecka.
Pamiętaj: Płacz noworodka spowodowany głodem przypomina atak złości. Dziecko robi się czerwone, macha rączkami i nóżkami, pręży ciałko. To trudne do pojęcia, ale uczucie głodu sprawia takiemu maleństwu prawdziwy ból.

Niepokój noworodka późną porą
Większość dzieci wieczorem staje się niespokojna (to minie około trzeciego miesiąca życia). Może mieć na to wpływ niepokój związany ze zbliżaniem się nocy, ale też emocje z całego dnia, zmęczenie i zdenerwowanie mamy. Niemowlę to czuły barometr twego stanu emocjonalnego!
Pamiętaj: Nie wierz opiniom, że dziecko musi popłakać i lepiej zaczekać, aż samo się wyciszy. Ono ciebie w ten sposób woła! Jeśli nie zostawiasz go samego, uczy się, że jest dla ciebie ważne i może na ciebie liczyć, czuje się kochane.

Miłe dla oka noworodka
Nowo narodzone dzieci lubią patrzeć na twarze. W pierwszych dwóch tygodniach nie odróżniają rodziców od obcych, ale wolą przyglądać się ładnym twarzom. Podobają im się przedmioty w ruchu i o kontrastowych barwach.
Pamiętaj: Dziecko w twoim brzuchu przyzwyczaiło się do półmroku. Po narodzinach może źle reagować na ostre światło.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

niki
niki | 2017-09-18 22:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

MO ja corcia ma prawie miesiąc a ja już chodzę po ścianie prezy się robi się przy tym cała czerwona i płacze poci się pomaha pozycja na rękach późnej cycek ale i przy nim jest niespokojna denerwuje się wypada jej cycek ja juz nie wiem co robić może jej mojej Nie smakuje albo za słabo leci może laktautorem

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?