Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zadbaj o prawidłową postawę swojego dziecka

| aktualizacja: 04.05.2015 | 0

Dobrze dobrane obuwie to gwarancja zdrowych stóp i prawidłowej postawy. Zobacz najmodniejsze buciki dla dzieci, które zadbają o zdrowie twojego dziecka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Firma BARTEK to ekspert w dziedzinie obuwia dziecięcego. Już od 1991 roku produkuje buty dla dzieci, które zapewniają prawidłowy rozwój ich stóp. Wprowadzeniu wiosennej kolekcji towarzyszyć będzie kampania edukacyjna, która ma na celu zwiększenie świadomości rodziców na temat tego, jak ważny jest odpowiedni dobór właściwego obuwia. W ramach kampanii pt. „Mamo, proszę, zadbaj o mnie!” - zmienią się witryny sklepów, planowana jest szeroka komunikacja w radiu,  prasie i  internecie.  Przygotowano ulotki o tym, jak dbać o stopy dziecka oraz certyfikaty potwierdzające zakup dobrego obuwia.
 
Badania naukowe dowodzą, że ponad 90% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, a co 4 starsze dziecko ma wady stóp i kolan. Znaczna część z nich to wady i dolegliwości nabyte w związku z noszeniem nieprawidłowego obuwia. Stopa dziecka jest szczególnie podatna na wpływy niefizjologicznego obuwia. Zasada “lepiej zapobiegać niż leczyć” ma w przypadku dzieci szczególne znaczenie.
Rozwój stóp dzieci jest przedmiotem zainteresowania wielu naukowców i “nienaukowców”, a do mediów przedostają się czasami niepoparte żadnymi badaniami informacje o stanie zdrowotnym stóp polskich dzieci. Niestety, zdarza się, że wiadomości na ten sam temat są zupełnie rozbieżne, a zdezorientowani rodzice nie wiedzą, jakie buty mają kupować. Bywa też tak, że informacje są wycinkowe, uwzględniają tylko jeden punkt widzenia, pomijając opinie ortopedów, biomechaników, fizjologów czy antropologów. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci miały zdrowe nogi,  mogły się sprawnie poruszać (a nogi to nasz napęd), musimy dbać o ich stopy. Obowiązek ten spoczywa na rodzicach i producentach obuwia, a w jego realizacji mogą i powinny pomagać media. To one potrafią dotrzeć do ogromnych grup ludzi i przekazać im każdy problem w sposób przystępny i interesujący.

Inwestując w buty dobrej jakości, możemy dużo zaoszczędzić. Jak przekonują lekarze, wiele problemów ze stopami jest spowodowanych nieprawidłowo dopasowanym obuwiem. Obserwacje Instytutu Przemysłu Skórzanego prowadzone przez ostatnie 30 lat pokazują, że rodzice często nie wiedzą, jak dobrać odpowiednie obuwie dla swojego dziecka tak, aby zapewnić prawidłowy rozwój jego stopy.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?