Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zakaz wstępu dla … dzieci do restauracji – czytelna informacja czy idiotyczny zakaz?

| aktualizacja: 27.01.2016 | 8

„...obecność dzieci poniżej 5 lat, a także wózków i fotelików nie jest mile widziana w tym lokalu” - tak brzmi napis na drzwiach restauracji, który wywołał internetową debatę. Jestem matką 3 dzieci i moim zdaniem ...

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Dziecko w restauracji
fot. fotolia
Zakaz wprowadzania psów – rozumiem.
Zakaz sprzedawania alkoholu nietrzeźwym – popieram.
Zakaz wstępu dla dzieci do restauracji – budzi we mnie obawy.

Włoski restaurator powiesił na drzwiach lokalu napis: "Z powodu wynikających z braku wychowania niemiłych epizodów obecność dzieci poniżej 5 lat, a także wózków i fotelików nie jest mile widziana w tym lokalu", a obok niego zawiesił przekreślone rysunki dziecka, wózka i nosidełka.

Moja pierwsza myśl, gdy o tym przeczytałam: "Co będzie następne?!". 
Nie lubię zakazów, chyba jak u większości ludzi rodzą one we mnie bunt i złość. Dlaczego ktoś miałby mi mówić, gdzie wolno mi wchodzić z dziećmi, a gdzie nie? 
Dziwne to uczucie, gdy myślę o rodzinie wybierającej się na niedzielny obiad do restauracji i tym nietypowym powitaniu, które przeczyta na drzwiach. Oczywiście restauracji jest wiele i mogą iść do innej. Pytanie tylko, czy rodzice chcący spędzić czas bez dzieci nie mogą wybrać miejsca, gdzie ich nie ma? 

Co będzie następne? 

Czy właściciele basenów stwierdzą, że dzieci za bardzo hałasują, a co za tym idzie przeszkadzają pływającym w relaksie? A może sklepy! To by dopiero było! Koniec z dziećmi płaczącymi w kolejkach, krzyczącymi w sklepowych wózkach i histeryzującymi na sklepowej podłodze! Zabrońmy im wchodzić z dziećmi, by reszta społeczeństwa miała komfort zakupów. Albo komunikacja miejska! Czy wiesz, jak dużo miejsca w autobusie zajmuje dziecięcy wózek?! Może pójdziemy o krok dalej – nikt nie lubi matek z wózkami i ciężarnych w autobusach, więc zabrońmy im podróżowania tymi środkami komunikacji. Tak wiem, puściłam wodze wyobraźni i odeszłam od tematu.

Czy więc jestem za zakazem przychodzenia z dziećmi do restauracji?

Z jednej strony rozwydrzone dzieciaki (oczywiście nie moje) szalejące w restauracji potrafią nieźle wkurzyć człowieka. Z drugiej, czy dyskryminacja może być dobra? 
Wierzę, że nie wszystkie dzieci są rozpuszczone, że jest cała masa rodzin, w których dzieci doskonale znają restauracyjny savoir-vivre. Myślę więc, że lepiej upomnieć lub wyprosić z lokalu rodziców, których dziecko zachowuje się niegrzecznie, niż zakazywać wstępu wszystkim.

A ty jesteś za takim zakazem? Napisz w komentarzu.

Zobacz też: 10 rzeczy, których dziecko nie powinno robić przy stole, czyli stołowy savoir-vivre
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (8)
avatar

xyz
xyz | 2017-07-15 13:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo dobrze. Powinno być więcej takich miejsc. Nie wszyscy chcą być narażeni na wrzeszczące bachory latające jak szympansy.

Odpowiedz

WC
WC | 2016-07-07 11:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

w stanach w knajpkach wisi z reguły napis "Możemy odmówić obsługi komukolwiek." natomiast jako rodzic nie mam nic przeciwko zakazowi obsługi dzieci. Pójdę dam zarobić komuś innemu. Jeśli restaurator zaprasza rodziny i chce być "familijny" to zapewnia kredki, rysowankę i menu dla dzieci (solidnie wycenione frytki i nuggetsy) , na pewno nie traci na tym że przyjdzie do niego rodzina - rzadko z rodziną zostawiam miej niż 100zł te soczki napoje to pizza z której bombel zje tylko brzegi.
Jeśli ktokolwiek deklaruje że nie chce określonej grupy klientów to jego prawo, jego kasa .
Do barów dla LGBT też się nie pcham....

Odpowiedz

duch
duch | 2016-03-14 21:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"...oczywiście nie moje..." powiedział każdy rodzic, również tych dzieci przez które powstał ten zakaz. Dlatego właśnie taki zakaz powstał, bo rodzice nie potrafią wychować bachorów, a gdy ktoś zwróci uwagę na niestosowne zachowanie reakcja jest zwykle bardzo zbliżona "przecież to tylko dziecko, musi się wyszaleć".

Odpowiedz

syla
syla | 2016-01-26 09:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Sama mam trójkę wcale nie takich potulnych dzieciaczków i pewnie dlatego zareagowałam na artykuł delikatnie mówiąc oburzeniem. Rola rodzica, aby wiedział, czy jego pociechy nadają się na wyjście w publiczne miejsce i nie uprzykrzą innym miło spędzanego czasu swoim zachowaniem. Jak widzę, że nie ma warunków gdzie dzieci mogą spokojnie doczekać na podanie posiłku to tam nie wchodzę. Foteliki, czy wózki no cóż, może lokal malutki i zastawia się całe przejście? Do niejednego sklepiku nie idzie wjechać, a dziecka na ulicy zostawić nie można... Myślę, że ten zakaz jest mocno krzywdzący, ale... kto wie, co właściciel przeżył za męki zanim go umieścił przed drzwiami...:-)

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Heeeheh
Heeeheh | syla | 2016-03-19 09:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem w szoku pod wpływem Twojego komentarza i tego sąsiedniego. Zamiast wylewać żale i miotać piorunami we właściciela lokalu pełnia zrozumienia!? :-)

Odpowiedz

Zumek
Zumek | 2016-01-25 17:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Podpisuję się rekami i nogami. Drące się szczyle to koszmar.

Odpowiedz

Dodii
Dodii | 2016-01-23 14:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No to ci dopiero absurdalny zakaz!!!! Na szczęście nie odwiedzę nigdy tej restauracji 😉 nie dałabym zarobić komuś kto dyskryminuje dzieci 😊

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mari
mari | Dodii | 2016-03-14 19:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Poważnie? Absurdalni to są rodzice taszczący ze sobą małe dzieci do restauracji pomimo tego, że wiedzą, iż ich dzieci to niewychowane, rozwydrzone bachory. I to nie jest wina dzieci ale ich opiekunów. Nie wiem zresztą jak można prowadzić dziecko do restauracji mając świadomość, że to kawał drania i że restauracja nie jest otwarta tylko dla nich. Idzie się do restauracji żeby spokojnie zjeść, zrelaksować się a nie użerać się z czyimiś dziećmi, nie za to się płaci idąc do restauracji. Popieram zakaz. W ostateczności znieść zakaz, ale powinna być wywieszka informująca, że w razie złego zachowania dzieci rodzina zostanie wyproszona z restauracji.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?