Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nowy, odważny pomysł, co robić z nieszczepionymi dziećmi

| aktualizacja: 04.12.2016 | 7

Taki sposób karania rodziców nieszczepionych dzieci stosuje się m.in. w niektórych stanach w USA. Czy to dobre rozwiązanie dla polskich dzieci i ich rodziców?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
W USA nieszczepione dzieci nie mogą chodzić do szkoły. Jak będzie w Polsce?
fot. Fotolia
Temat szczepień powraca do nas nieustannie. Pisaliśmy o zmianach w kalendarzu szczepień w 2017 roku i wprowadzeniu bezpłatnej szczepionki przeciw pneumokokom. Słowa prof. Alicji Chybickiej, lekarki i posłanki, opublikowane w serwisie Gazeta Wrocławska, wzbudzają wiele kontrowersji.

Zakaz wstępu do szkół dla nieszczepionych dzieci

"W USA wprowadzono sankcje polegające na tym, że nieszczepione dzieci nie mogą chodzić do publicznych szkół i przedszkoli. To słuszna droga. I znacznie lepsze rozwiązanie od zabierania dzieci rodzicom" – mówi prof. Chybicka.

Obecnie rodzice, którzy nie szczepią dzieci, muszą zapłacić grzywnę w wysokości od 500 zł do 5000 zł. Jeśli jednak rodzic zdecyduje się zaszczepić dziecko, nie musi płacić kary. Jak podaje Gazeta Wrocławska, we Wrocławiu sanepid prowadzi obecnie 304 sprawy dotyczące braku szczepień u dzieci.

Ryszard Balicki, doktor nauk prawnych z Uniwersytetu Wrocławskiego informuje, że takie rozwiązanie byłoby niezgodne z prawem – w konstytucji znajduje się zapis o obowiązku szkolnym dzieci do 18. roku życia. Co więcej, w ten sposób ukarane zostałyby dzieci, nie ich rodzice.

Co o tym pomyśle sądzą internauci?

Jak zawsze w kwestii szczepień, zdania internautów są podzielone. Pod artykułem zamieszczonym w serwisie możemy przeczytać takie komentarze:

Bardzo słuszny postulat, w pełni popieram. Tylko żal tych nie zaszczepionych dzieci, z drugiej strony za kretynizm dorosłych( rodziców) nie powinny płacić zdrowiem lub życiem dzieci tych, którym jeszcze nie do końca odebrało rozum w tych durnych czasach. Postulat do natychmiastowej realizacji!!!!! (pisownia oryginalna)

Czy dobrze zrozumiałem? Jak nie zaszczepię SWOJEGO dziecka to będzie grzywna, nie będzie mogło dziecko chodzić do szkoły, ew odbiorą prawa rodzicielskie ( takie mądre pytanie z ankiety do artykułu)?? To się pytam czy mamy wolność? Niech autorka tego pomysłu pomyśli lepiej nad sankcjami dla rodziców, którzy świadomie przyprowadzają chore dzieci nafaszerowane paracetamolem do przedszkoli/ szkół. (pisownia oryginalna)

Czy to dobre rozwiązanie dla polskich dzieci?

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy takie sankcje dla rodziców nieszczepionych dzieci powinny wejść w życie? Czekamy na wasze komentarze!

Czytaj także: Dzieci z grup ryzyka dostaną nieskuteczną szczepionkę?!

źródło: Gazeta Wrocławska
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

mm
mm | 2017-01-25 10:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Po co się udzielać skoro eiekszosc ma mózgi yprane przez lekarzy poczekamy kilka lat jak skojarza co się kryje w tych pseudo ratujacych przed chorobami szczepieniach to zmienią zdanie

Odpowiedz

Hf
Hf | 2017-01-25 06:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dzieci szczepione zagrażają dzieciom nieszczepionym.

Zakaz wstępu do szkoły dzieciom szczepionym.
Żart.

Odpowiedz

niewtemacie
niewtemacie | 2016-12-06 12:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To jeżeli moje dziecko jest zaszczepione to czego mam się obawiać od dzieci nieszczepionych ? nie rozumiem. To chyba tylko dzieci szczepione dostają zmutowane choroby i mogą zarażać inne nieszczepione dzieci. Po co więc szczepić dzieci jeżeli potem i tak muszą unikać dzieci nieszczepionych? Czy to znaczyże nie mogę pojechać z zaszczepionym dzieckiem na wakacje do kraju gdzie dzieci nie są szczepione ????

Odpowiedz

Marta68
Marta68 | 2016-12-04 22:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dziecko nie szczepione nie jest niczemu winne. WIEC DLA CZEGO BY NIE MOGLO CHODZIĆ DO SZKOŁY ALBO PRZEDSZKOLA. To rodzice zdecydowali nie dzieci.Moje jest zdanie takie że dzieci nie szczepione powinny chodzić do szkoły

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

dorotka
dorotka | Marta68 | 2016-12-05 19:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A co jeśli w takiej szkole trafi się dziecko po przeszczepie którego układ immunologiczny jest dużo słabszy i trafi na dziecko nieszczepione roznoszące chorobę zakaźną to co wtedy? Rodzice tego pierwszego świadomie zaryzykowali jego życiem ale życie drugiego zostało narażone świadomie przez innych!

Odpowiedz

sawa
sawa | dorotka | 2016-12-06 12:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mieszkamy w UK i moje dzieci mogą zostać bezpłatnie zaszczepione szczepionką na grype jeżeli rodzić wyrazi na to zgodę _ ale jest adnotacja : dziecko po zaszczepieniu przez 2 tygodnie musi unikać osób o osłabionym układzie immunologicznym i kobiet w ciąży ponieważ może zarazić ( szczepionka w formie spreju do nosa zawiera wirusa)

Odpowiedz

gh
gh | dorotka | 2017-01-25 10:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak dziecko nieszczepione czyste może roznosic choroby ... najpierw poczytaj potem dyskutuj. .. bardziej byłabym się dzieci szczepionych żywym eirusem

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?