Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

8 rzeczy zakazanych przed ciążą

| aktualizacja: 14.08.2014 | 3

Starasz się o dziecko? Sprawdź, czego ty i twój partner powinniście teraz unikać, by nie szkodzić płodności i dzidziusiowi, którego chcesz w przyszłości urodzić.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)

Planujecie wkrótce zostać rodzicami? Warto przygotować się do tego dobrze, zwłaszcza pod względem zdrowotnym. Dlatego zrobiliśmy dla was listę rzeczy i aktywności zakazanych przed ciążą. Sprawdźcie, czy przypadkiem nie utrudniacie sobie zajścia w ciążę i nie zmniejszacie szans na dziecko. Pierwsze na liście rzeczy zakazanych przed ciążą są papierosy.

Papierosy szkodzą płodności

Dym papierosowy (także ten wdychany biernie!) może przyczynić się do zaburzeń płodności u kobiety (zmiany w komórkach jajowych, problemy z jajowodami, zwiększone ryzyko poronienia) oraz zmniejszenia liczby i ruchliwości plemników w nasieniu mężczyzny.

Zobacz: plemniki pod lupą

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Femme
Femme | 2017-03-11 11:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jedzenie ryb: nie ma nic gorszego niż łosoś hodowlany. Proszę doczytać. Makrela i sardynki zawierają sporą ilość jodu, potrzebnego do prawidłego rozwoju płodu. Przed ciążą też nie należy popadać w przesadę i pozbawiać się wszystkich przyjemności (bo może jestem/ będę w ciąży). Mieszkam we Francji, gdzie kobiety prowadzą normalny styl życia, planując macierzyństwo i rodzą normalne dzieci.

Odpowiedz

Akwa
Akwa | 2016-11-10 13:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Trioxal to nie lek przeciwgrzybiczy...?

Odpowiedz

ania.ladeevit
ania.ladeevit | 2013-04-07 17:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ciąża to wspaniały moment, aby zadbać o siebie, swoje zdrowie, a tym samym zdrowie dziecka. Już przed ciążą powinnyśmy zrezygnować z używek, zadbać o dietę, przyjmować witaminy i dbać o sprawność fizyczną.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?