Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dlaczego warto być mamą - 10 powodów

| aktualizacja: 29.04.2015 | 7
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Jesteś prawdziwą szczęściarą. Bycie mamą to najbardziej fascynująca przygoda w życiu. Wkrótce się przekonasz, a na razie poznaj 10 zalet macierzyństwa.
Każdy dzień, począwszy od narodzin dziecka, przyniesie ci niespodziankę. Będziesz się cieszyć z uśmiechów i jego spojrzeń, z zaufania i wiary, jaką cię ta mała istotka obdarzy, z miłości, której nie można porównać z żadną inną. To niepowtarzalne chwile. Są pewnie miliony powodów, dla których tak fantastycznie być mamą. My przypominamy tylko dziesięć zalet macierzyństwa. Naprawdę codziennie możesz się cieszyć, że... spotkał cię taki cud.

1. Masz przed sobą najwspanialsze chwile

Jesteś jeszcze w ciąży? Myślisz o zbliżającym się porodzie? Nie obawiaj się. O bólu się zapomina. A poza tym to przecież dzięki niemu twoje dziecko znajdzie się na świecie. Na zawsze zapamiętasz za to ciepło maleńkiego ciałka bobaska, gdy po porodzie trafi na twój brzuch (sprawdź: Najlepszy scenariusz na pierwsze chwile po porodzie). Gdy pierwszy raz pogłaszczesz dziecko po główce, zobaczysz przymknięte oczka, miniaturowy nosek. W pamięci będziesz pielęgnować pierwsze karmienie, uśmiech, kroczek, słowo... To, co wspaniałe, ciągle jest przed tobą!

2. To wy stworzyliście prawdziwe życie

To największy cud. Dziewięć miesięcy, kiedy maluszek rozwija się w tobie, jest jednym z najpiękniejszych okresów w życiu. Sama świadomość, że ta istotka codziennie staje się większa, dodaje skrzydeł. Wyobrażasz sobie, jak wygląda twoje dziecko, jak się zmienia, jakie będzie, gdy się urodzi, kim zostanie. Rozmawiaj z nim, głaszcz się po brzuchu. Tak przekazujesz maleństwu wiadomość, że jest oczekiwane.

3. Będziesz towarzyszyć dziecku w dorastaniu

Często w maluszku doszukujemy się cech osób nam bliskich, kochanych. „Ma oczy po tacie, usta po mamie i jest towarzyski jak dziadek” – mawiają mamy. Dziecko to rzeczywiście cząstka nas samych, krew z naszej krwi (sprawdź: Co dziecko dziedziczy po rodzicach, a co po dziadkach?). Ale już od momentu poczęcia jest kimś innym. Nie będzie kopią rodziców, będzie sobą. Mama ma szczęście, że może przyglądać się, jak rośnie jej ukochany mały człowiek.

4. Stajesz się inną osobą

Widok płaczącego dziecka, nawet obcego, nie będzie już dla ciebie obojętny. Będziesz chciała jak najszybciej mu pomóc. Szybciej wrzucisz pieniądze do puszki osobom kwestującym na rzecz chorych dzieci i pomyślisz, jakie to szczęście, że twojemu słoneczku nic nie jest. Zaczniesz też uważniej patrzeć, czy możesz wejść na przejście dla pieszych, czy na ulicy nic wam nie grozi. Zaskoczy cię to, jak bardzo odpowiedzialną i przewidującą potrafisz być osobą. Taką, jaką jest dobra mama.

5. Dziecko zmienia twój cały świat

Dziecko nadaje życiu nowy sens. Praca, rozwijanie własnych zainteresowań, przeczytanie dobrej książki, pójście do kina, teatru wcale nie staną się mniej ważne niż kiedyś, ale... Okaże się, że możesz patrzeć na śpiącego niemowlaka godzinami albo że nie szkoda połowy dnia na zabawę klockami. Uświadamiasz sobie, co w życiu jest naprawdę piękne.

Czytaj też: Jak pielęgnować związek po pojawieniu się dziecka?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

Aleksja
Aleksja | 2017-04-11 08:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mam 16 lat( w grudniu 17) jestem w 5 tygodniu. Mimo, że było nieplanowane mega się cieszę i tylko czekam aż powita świat :)

Odpowiedz

Monic20
Monic20 | 2009-01-15 14:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem w 14 tyg ciąży i bardzo się ciesze,że nosze pod swoim serduszkiem najpiękniejszy dar od Boga jakim jest DZIECKO...

Odpowiedz

moniaschatzi
moniaschatzi | 2008-12-04 14:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a ja jestem w 4 miesiacu ciązy:) ale już czuje że bardzo kocham moje dziecko. I nie mogę sie doczekać kiedy przyjdzie na świat::)

Odpowiedz

Milena i bobasek :)
Milena i bobasek :) | 2008-03-16 16:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ciąża to najwspanialszy czas w moimżyciu.. Oczekuje już mojego Skarbu tak bardzo!!!! Rozmawiam z brzuszkiem i śpiewam maleństwu a gdy ono w tym momencie się poruszy czuje już jaką wielką więż stworzyliśmy doprowadza mnie to do łez szczęścia!

Odpowiedz

benia
benia | 2007-02-27 17:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Już sześć miesięcy rozwija się we mnie moje Maleństwo. Ten artykuł pokazał mi po raz kolejny jak wielkie szczęście mnie spotkało, jak wielkiego cudu mogę doświadczać.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

dusia
dusia | benia | 2008-03-16 11:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ruwnierz jestem w szustym miesiacu ciazy i nie moge sie doczekac mojego malenstwa?mam juz cureczke waneske ma2 latka i ciesze sie ze bede mniala nastepna pocieche.kocham dzieci,

Odpowiedz

madzia
madzia | benia | 2009-09-09 19:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a ja jestem w ciąży 15 tygodni i do tego noszę pod serduszkiem nie jedną a dwie istotki. Na początku był to szok ale teraz już nie mogę się doczekać kiedy zobacze moje kruszynki. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?