Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zanim zaszczepisz przeciw odrze: ważna ankieta dla rodziców! [WIDEO]

| aktualizacja: 22.04.2017 | 5

Szczepionka przeciw odrze była oskarżana o to, że powoduje autyzm. Związek między szczepieniami a autyzmem nie został potwierdzony. Jednak przed szczepieniem przeciw odrze warto sprawdzić, czy dziecko rozwija się zdrowo. Jest specjalna ankieta, którą powinien wypełnić każdy rodzic.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Nie został potwierdzony związek między szczepieniami a autyzmem. Jednak szczepionka przeciw odrze zawiera żywe wirusy, dlatego częściej niż inne może powodować NOP - niepożądane odczyny poszczepienne. 

Co to jest autyzm

Autyzm jest zaburzeniem neurorozwojowym, objawiającym się problemami w komunikacji z otoczeniem, nierozumieniem potrzeb otoczenia.
Pierwsze, delikatne objawy wskazujące na tzw. zaburzenia ze spektrum autyzmu, można zauważyć już w 1. roku życia dziecka.
Czytaj też: Joanna Grochowska, psycholog, o pierwszych objawach zaburzeń ze spektrum autyzmu

Ankieta przed szczepieniem przeciw odrze

Szczepionka przeciw odrze zawiera żywe wirusy, dlatego częściej niż inne szczepienia może ona spowodować NOP.
Dlatego przed wykonaniem szczepienia przeciw odrze warto sprawdzić, czy dziecko rozwija się zdrowo. Specjalną ankietę sprawdzającą prawidłowy rozwój dziecka opracował dr Paweł Grzesiowski, pediatra i specjalista ds szczepień. Warto odpowiedzieć na wszystkie pytania ankiety.
Jeśli na 2 lub więcej pytań odpowiesz: NIGDY, albo na 4 pytania odpowiesz RZADKO - wstrzymaj się z zaszczepieniem dziecka przeciw odrze i skonsultuj z neurologiem, żeby sprawdzić, czy dziecko rozwija się zdrowo. 

Czytaj też: Czy szczepienia wywołują autyzm? Co na to specjaliści?
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?