Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wydzielina z pochwy – czy to coś groźnego

| aktualizacja: 24.02.2014 | 3
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
O zapaleniu pochwy świadczy to, jaka jest wydzielina.
Jeśli ostatnio zauważyłaś, że w okolicach intymnych pojawiła się wilgoć, a wydzielina z pochwy jest jasna, o kolorze mlecznobiałym, niekoniecznie musi to być objaw choroby. Spytaliśmy o to prof. Włodzimierza Fijałkowskiego, ginekologa położnika.
Często niepokoją mnie upławy. Od czasu do czasu pojawiają się jasne, takie mlecznobiałe. czy to objaw choroby? Elżbieta z Sycowa

Wydzielina z pochwy nie zawsze jest oznaką choroby, gdyż śluzówka wyściełająca pochwę bezustannie produkuje płynną treść. Przy dużym wysiłku fizycznym lub napięciu psychicznym wydzielanie to może być wzmożone. W ocenie wydzieliny bardziej od ilości liczy się jej rodzaj.

Zapalenie pochwy – rozpoznać po kolorze upławów

Niezmiernie ważne jest, czy upławom towarzyszą jakieś dolegliwości. O tym, że masz masz stan zapalny pochwy, świadczy też kolor upławów:
  • żółte
  • zielonkawe
  • podbarwione krwią
  • pieniste.
Stan zapalny pochwy może być spowodowany bakteriami, wirusami, grzybami, rzęsistkiem, chlamydią.

Mlecznobiałe upławy – zapalenie pochwy czy nie?

Jeśli wydzielina z pochwy ma kolor mlecznobiały i nie ma przy tym żadnych dolegliwości, z pewnością wszystko jest w porządku. Przypomnę jednak, że od czasu do czasu należy odwiedzić ginekologa, choćby po to, by wykonać badanie cytologiczne.

ZOBACZ TEŻ: infekcje intymne w ciąży – jak je rozpoznać

prof. Włodzimierz Fijałkowski konsultacja: prof. Włodzimierz Fijałkowski
Był lekarzem ginekologiem-położnikiem, twórcą polskiego modelu szkoły rodzenia. W swojej pracy naukowej zajmował się m.in. promocją porodu naturalnego.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

dorotka
dorotka | 2014-03-31 17:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

niepokojące mogą być te upławy których kolor jest inny niż zwykle albo gdy nieprzyjemnie pachną, warto wtedy wspomóc się probiotykami ginekologicznymi np provagiem jest doustny więc uzupełni florę w korzystne bakterie nie tylko okolic intymnych ale i wpłynie pozytywnie na cały układ pokarmowy co jest ważne przy nawracających infekcjach

Odpowiedz

eleko24
eleko24 | 2013-08-30 21:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem teraz w 3 miesiącu ciąży i dla ochrony przed infekcjami stosuje profilaktycznie probiotyk dopochwowy lactovaginal, wiadomo w ciąży hormony szaleją i o infekcje nie trudno więc trzeba się zabezpieczyć.

Odpowiedz

magdaabiofem
magdaabiofem | 2013-06-17 22:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Młodym kobietom, które dopiero poznają swoje ciało trudno jest ocenić jednoznacznie wiele objawów czy procesów zachodzących w organizmie. Myślę, że warto w takim przypadku udać się do ginekologa, który rozwieje wątpliwości.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?