Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Leczenie infekcji intymnej podczas okresu

| aktualizacja: 10.04.2014 | 5

Co robić, jeśli leczenie infekcji intymnej przerwał okres? Wziąć resztę globulek, czy po miesiączce powtórzyć kurację od początku? Podpowiadamy, jak nie zaprzepaścić efektów leczenia.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
ciąża, paznokcie, brzuch, kobieta
fot. © detailblick - Fotolia.com

Infekcje intymne zdarzają się każdej kobiecie. Czasem konieczne jest długotrwałe leczenie. Co robić, jeśli w trakcie kuracji wypada termin miesiączki? Przeczytaj, jak nie zaprzepaścić efektów.

Sprawdź też, jak zapobiegać infekcjom intymnym

Zapalenie pochwy

Zapalenie pochwy leczy się globulkami i kurację dopochwową przeprowadzamy zawsze do skończenia opakowania – tylko wówczas mamy pewność, że leczenie jest zakończone. Jeżeli w trakcie leczenia zapalenia pochwy pojawi się miesiączka, to należy przerwać przyjmowanie globulek. Do kuracji trzeba wrócić, kiedy krwawienie się skończy. Nie ma potrzeby zaczynać leczenia od początku.

Nawracające zapalenie pochwy - zmiana leczenia

Zdarza się jednak, że nawet jeśli wzięło się wszystkie globulki, dolegliwości powracają albo nie ustępują (o nawracających zapaleniach pochwy czytaj: kobiece sprawy - infekcje). W takiej sytuacji nie powtarzamy kuracji tym samym lekiem – lekarz powinien podczas badania pobrać posiew i rozpisać zarówno kobiecie, jaki i jej partnerowi, leczenie celowane zgodne z uzyskanym antybiogramem.

Sprawdź, co możesz zrobić, zanim rozwinie się infekcja pochwy.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

magda
magda | 2015-12-22 12:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Od dłuższego czasu zmagałam się z problemem nawracających infekcji po miesiączce.Stosowałam płyn do higieny intymnej z firmy Ziaja ok ale zostałam przy Provag emulsji.Dodatkowo po zaczęłam stosować specjalne globulki bez recepty Lactovaginal.Raz dziennie przez tydzień,przestawiłam się na bawełnianą bieliznę i zdrowsze posiłki.

Odpowiedz

joanna
joanna | 2015-07-26 21:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

iladian jest w porządku , dobry i sprawdzony. Z wygody wole te tabletki, wiem że mi pomogą. Jakoś nie chce mi się bawić w nasiadówki a jak czytam o wkładaniu sobie czosnku to aż mnie mrozi.

Odpowiedz

ewa
ewa | 2015-07-07 06:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

z natrulanych metod to stosuje tylko wywary z zió działające przezciwbakteryjnie i ściągająco. Takim naparem myje się 2-3 razy dziennie. Ponadto sięgam po iladian który zakwasza środowisko ph pochwy i nie pozwala namnażać się bakterią/

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

k
k | ewa | 2016-07-21 23:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jeśli już stosujesz polskie znaki, to stosuj wszędzie tam,gdzie być powinny, a nie tylko tam, gdzie Ci się podoba, np. "stosuje wywary", bez określenia, kto je stosuje. Już nie mówię o tym, co to znaczy "namnażać się bakterią" ... Nie czepiam się,tylko ludzie czytają teksty z błędami i potem sami tak piszą.

Odpowiedz

jjj
jjj | 2015-07-07 06:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Te cholerne reklamy zasłaniają teks i

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?