Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zapalenie spojówek

| aktualizacja: 07.01.2014 | 2

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
zapalenie spojówek
fot. Fotolia
Moja siedmiomiesięczna Renatka już drugi raz ma zapalenie spojówek. Czy mogę coś zrobić sama? Do okulisty mam ponad 50 km. Aga z woj. pomorskiego

Zapalenie spojówek to choroba, która występuje dość często, także u niemowląt. Zawsze wymaga porady pediatry. W trakcie leczenia zapalenia spojówek ważne jest, po uzgodnieniu z lekarzem, okresowe przemywanie oczu solą fizjologiczną (do kupienia w aptece bez recepty). Przemywanie staje się konieczne zwłaszcza przed zakropleniem leku przeciwbakteryjnego. Usuwamy w ten sposób zapalną wydzielinę, która często skleja powieki, nawilżamy oko i częściowo wypłukujemy  chorobotwórcze bakterie. Jeśli zapalenie spojówek będzie się powtarzać, należałoby jednak mimo dużej odległości pojechać z Renatką do okulisty.


Odpowiada: prof. dr hab. Jacek Grygalewicz, pediatra. Leczy małych pacjentów od 45 lat. Aktywnie działa w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Pracuje w Klinice Pediatrii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Stworzył Poradnię Zaburzeń Oddychania w Czasie Snu. Wiceprezes Komitetu Rozwoju Człowieka PAN.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

ewcia
ewcia | 2014-11-25 22:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bardzo dobre na zapalenie spojówek są krople sulfacetamid i można je spokojnie aplikować dzieciom od 3 m-ca, więc polecam.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

krupka
krupka | ewcia | 2014-12-30 15:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No właśnie zakupiłam opakowanie tych kropli, bo lekarz zdiagnozował u naszego bejbika zapalenie spojówek. Na szczęście to dopiero początek i mam nadzieję, że szybko się uporamy z tym.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?