Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

7 powodów, dla których warto zapisać dziecko do przedszkola

| aktualizacja: 17.02.2015 | 3

Dziecko najlepiej rozwija się pod opieką rodziców? Do czasu. Kilkulatek do lepszego rozwoju potrzebuje przedszkola – przekonują psycholodzy. Dlaczego? Oto 7 najważniejszych powodów.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Co takiego zyska przedszkolak, a czego raczej dziecko nie otrzyma, siedząc ciągle w domu? Wbrew pozorom takich rzeczy jest całkiem sporo. Jeśli je zsumujesz, nie będziesz już mieć wątpliwości, czy zapisać dziecko do przedszkola.

1. Szkoła życia w grupie

Według psychologów to jedna z najważniejszych umiejętności, której jak nigdzie indziej, uczy się dziecko właśnie w przedszkolu. A to dlatego, że z tymi samymi dziećmi bawi się każdego dnia. Nie może więc sobie pozwolić na takie zachowanie, które wykluczy je z grupy (w piaskownicy koledzy często zmieniali się i nie trzeba było tak się troszczyć o ich przychylność). W ten sposób przedszkolak uczy się dzielić z innymi i rozwiązywać konflikty.

Czytaj też: Cenne wartości: koleżeństwo

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Joasia
Joasia | 2016-10-10 13:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jeden z powodów: Przedszkole Ekologiczne Bielawa :)

Odpowiedz

EwaK
EwaK | 2015-02-26 15:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Z tego co tutaj zostało napisane jestem skłonna potwierdzić tylko tezę o przyjaźni, choć moim córkom przyjaźni z "podwórka" nie brakuje. Jak tylko poszły dzieci do przedszkola przestały być samodzielne, gdyż Panie we wszystkim je wyręczały, bo tak jest szybciej. Mniej robią rzeczy kreatywnych w przedszkolu, bo Panie chcą, żeby ładnie wyglądało. Moje córki zaczynają już czytać, a dzieci przedszkolne jeszcze nawet o tym nie pomyślały. No nie wiem czy przedszkole to taki świetny wybór. Raczej to poczekalnia dla dzieci, bo nie każda mamusia ma możliwość , bądź chęć, ciężkiej pracy z dziećmi w domu. Na dodatkowe zajęcia zawsze możemy posłać swoje pociechy. Moje księżniczki chodzą na tańce 3 razy w tygodniu po 45 minut, bo to lubią. Rytmika w ich grupach wiekowych w przedszkolu to tylko 15 minut dwa razy w tygodniu. Przepaść. Jestem mamą 3 dzieci, z czego najstarsza ma 5 lat, a najmłodsza rok, ja muszę byś bardzo zdyscyplinowana i takie też muszą być moje dzieci, bo inaczej z domu zostałyby ruiny :)

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Marta
Marta | EwaK | 2015-03-25 10:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A czy twoje dzieci w ogóle chodziły do przedszkola ?? , jeśli uważasz że panie przedszkolanki tak robią to może nie robiłaś rozeznania pomiędzy przedszkolami tylko skupiłaś uwagę na jednej placówce.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?