Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

4 sposoby na zazdrość dziecka – działają!

| aktualizacja: 08.06.2016 | 0

Starasz się dla swoich dzieci być sprawiedliwa, chcesz, by mocno się kochały. Tymczasem dzieci są o siebie zazdrosne: co chwila kłócą się ze sobą i zarzucają ci faworyzowanie jednego z nich. Jak poradzić sobie z dziecięcą zazdrością?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Starszy braciszek głaszcze swoją siostrzyczkę z takim nasileniem, że mała zaczyna natychmiast płakać. Młodsza córka krzyczy w złości, że zawsze trzymasz stronę starszej. Szkraby zaczynają przepychać się i kłócić, bo każde z nich chce usiąść na twoich kolanach. Znasz to? Nie musi tak być! W zależności od tego, jak dziecko okazuje swoją zazdrość, powinnaś wybrać odpowiednie sposoby postępowania. Oto cztery najlepsze.
 

1. Przyzwalanie na przejawy zazdrości

Najczęściej pierwszym objawem zazdrości jest chęć upodobnienia się do rodzeństwa. Mały zazdrośnik myśli: „skoro mama karmi mojego braciszka, przewija go i tuli, ja też chcę nosić pieluszkę i jeść z butelki. Wtedy rodzice będą mnie kochać jak brata". Takie zachowanie jest charakterystyczne dla mniejszych dzieci. Ze spokojem możesz na nie szkrabowi pozwolić. Nie martw się, że w ten sposób cofa się on w rozwoju: z pewnością, gdy zaspokoi swą potrzebę bycia w centrum uwagi, szybko dostrzeże, że bycie maleństwem wcale nie jest takie atrakcyjne. Z drugiej strony dziecko zyska pewność, że bez względu na to, czy jest już „duże" czy malutkie – kochacie je zawsze tak samo.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?