Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Reportaż z porodu - młodzi rodzice coraz chętniej za to płacą!

| aktualizacja: 10.11.2017 | 7

Cena zależy od tego, czy rodzice wyrażą zgodę na publikację zdjęć w portfolio fotografa, czy będzie to tylko ich pamiątka. Zdjęcia z porodu dla jednych są poruszająco piękne, dla innych - po prostu - okropne. A co Wy o tym myślicie?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
reportaż z porodu
fot. Robert Wróblewski
Reportaż z porodu wcale nie musi być krwawy. Zazwyczaj zdjęcia są czarno-białe (właśnie dlatego żeby nie było widać krwi). Czarno-białe zdjęcia pozwalają też skupić się na tym, co najważniejsze, na emocjach, nie na barwach, kolorach szczegółów, które przecież są najmniej istotne. Poza tym, na takich zdjęciach, twarze rodzących wyglądają odrobinę mniej dramatycznie, nie widać np. popękanych naczynek krwionośnych. Oczywiście można to wyretuszować na kolorowych zdjęciach, ale chyba nie chodzi tu o oszukiwanie.


fot. Jakub Zowsik

Wyższa cena za wyłączność

Ile trzeba zapłacić za reportaż z porodu?
– Za każdym razem cenę oraz to, co ma być, a czego zdecydowanie ma nie być na zdjęciach, omawiam z bohaterami, młodymi rodzicami. Ostatnio miałem robić reportaż z porodu przez cesarskie cięcie. Krótka praca i na umówioną godzinę. Wtedy miało to kosztować ok. 500 zł. Do zdjęć jednak nie doszło, bo nie zgodził się na to personel szpitala – opowiada Robert Wróblewski, fotograf.
Zdjęcia z porodu naturalnego (nigdy nie wiesz, kiedy się zacznie i ile potrwa) kosztują więcej: najdroższa opcja, którą znalazłam to 3 tys. złotych, ale są też oferty za 800 zł - wszystko zależy od fotografa. Cena jest zancząco niższa, jeśli rodzice pozwolą fotografowi na pokazywanie takich zdjęć na stronach www.

Cały czas jest intymnie

Narodziny dziecka to bardzo intymny moment. Obecność dodatkowej osoby ponoć nie musi tego zakłócać. Jeśli w trakcie zdjęć okazuje się, że rodzice czują się jednak bardzo skrępowani, mogą poprosić fotografa o wyjście z sali. Choć dzieje się tak bardzo rzadko, a rodzice zwykle są szczęśliwi, że mają taką pamiątkę z pierwszych chwil życia ich dziecka.

Co myślicie o tej modzie? Chciałybyście mieć sesję zdjęciową na porodówce?


Fot. Robert Wróblewski


Reportaże z porodów zrobione przez fotografów, których zdjęcia wykorzystałam w materiale, możecie obejrzeć na: robertwroblewski.com oraz na zowsik.com/blog

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

Aga
Aga | 2015-09-09 10:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Już widzę jak w Polskich warunkach wpuszczają fotografa na poród... skoro w niektórych miejscach nawet ojciec nie może być przy porodzie, nie mówiąc o innych członkach rodziny (np. mamie)!

Odpowiedz

Ewelina
Ewelina | 2015-07-30 12:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Fotograf pewnie musi się bardzo starać, żeby wyłapać rodzącą kobietę z "ładną" miną, a nie z grymasem bólu na twarzy czy wręcz krzyczącą. Poród boli i jest ogromnym wysiłkiem. Widać to na twarzy kobiety przez cały poród. Polecam bloga: porodbeztabu.blogspot.com

Odpowiedz

MIMI
MIMI | 2015-07-28 23:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Fajna pamiątka. Pewnie wiele mam napiesze że to nie temat do pokazywania publicznie. Ale gdy ekipa jest dyskretna, to czemu nie, w sumie na sali jest i tak tyle osób często, a ty jesteś w takim stanie że ci zwisa kto na ciebie patrzy. Obrazu sexu i żądzy raczej wtedy nie przedstawiasz wiec czemu nie?Jedna głowa w te czy we wte

Odpowiedz

Kika
Kika | 2015-07-28 13:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dla mnie to świetny pomysł, szczególnie, gdy zdjęcia są takie delikatne. ale nie zgodziłabym się na pokazywanie, chciałabym dla siebie to mieć.

Odpowiedz

MamaTomka
MamaTomka | 2015-07-28 13:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mój poródł trwał 26 godzin. Dużo byłoby zdjęć :)

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Margola86
Margola86 | MamaTomka | 2015-07-28 16:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mój trwał 46 godzin to dopiero by było :P

Odpowiedz

b
b | Margola86 | 2015-08-04 14:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A mój 120 dni

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?