Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Niesamowite! Zobacz, co ta mama uchwyciła na zdjęciu swojego mleka

| aktualizacja: 24.02.2016 | 8

Karmiąca matka opublikowała na Facebooku zdjęcie swojego odciągniętego mleka i wywołała ogromne poruszenie w społeczności mam. Zobacz, co udało jej się uchwycić na tym niezwykłym zdjęciu.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
mleko mamy produkuje przeciwciała i zmienia się kiedy dziecko jest chore
fot. Mallory Smothers/Facebook
Na zamieszczonym na Facebooku przez Mallory Smothers zdjęciu widzimy jej mleko odciągnięte w odstępie kilkunastu godzin – porcję wieczorną i poranną. Zdjęcie woreczków z odciągniętym pokarmem wywołało ogromne zamieszanie w Internecie i w krótkim czasie doczekało się ponad 70 tys. udostępnień. Co tak poruszyło internautów? Kolor pokarmu wyraźnie się różni, co zdaniem Smothers potwierdza tezę, że mleko matki dostosowuje się do potrzeb dziecka. Między jedną a drugą odciągniętą porcją mleka, córeczka kobiety rozchorowała się i zaczęła okazywać pierwsze objawy przeziębienia. Mama karmiła ją w nocy, a rano odkryła, że jej mleko zmieniło kolor!

To, co czyni tę historię jeszcze bardziej niezwykłą to fakt, że Mallory Smothers była świeżo po lekturze medycznego artykułu na temat leczniczych właściwości kobiecego mleka. W "Clinical and Translational Immunology"  przeczytała o wynikach badania naukowego z 2013 roku. Zdaniem naukowców organizm karmiącej kobiety reaguje na infekcje dziecka natychmiastową wzmożoną produkcją leukocytów. Jej mleko – co wyraźnie widać na zdjęciu – zdaje się potwierdzać tę tezę poza wszelkimi wątpliwościami. 

Swoje zdjęcie na Facebooku Mallory Smothers opatrzyła komentarzem: "Przeczytałam niedawno artykuł w medycznej prasie o tym, jak mleko mamy zmienia się, by sprostać potrzebom dziecka o wiele bardziej, niż tylko w kwestii zapotrzebowania kalorycznego. Według autora, kiedy dziecko ssie mleko mamy, wytwarza się próżnia, przez którą ślina dziecka dostaje się do sutka matki. Gruczoły sutkowe badają następnie zawartość śliny dziecka na zawartość bakterii i wirusów i jeśli odkryją coś nieprawidłowego (np. że dziecko jest chore albo walczy z infekcją), organizm mamy zmienia skład mleka, dostosowując je do patogenów dziecka i produkując odpowiednie przeciwciała odpornościowe".
 

So yall.. This is just cuckoo awesome-- I read an article from a medical journal not too long ago about how Mom's milk...

Posted by Mallory Smothers on 14 luty 2016
 
Zobaczcie, że mleko z prawej strony przypomina swoim wyglądem siarę – pierwsze po porodzie mleko matki, znane z tego, że zawiera dużą dawkę przeciwciał. Lekarze komentujący w internecie zdjęcie zamieszczone przez Mallory Smothers przyznają, że mleko rzeczywiście może się zmieniać w okresie choroby dziecka, a organizm kobiety może rozpoznać, że potomstwo właśnie choruje. 

"Niesamowite, co?! Ludzkie ciało nigdy nie przestaje mnie zadziwiać" – tak Smothers zakończyła swój post. Trudno się z tym nie zgodzić!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (8)
avatar

Jiki
Jiki | 2017-04-02 09:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale Ameryka!! Przecież każda matka karmiące to wie....

Odpowiedz

ola
ola | 2016-03-09 10:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W mleku matki też jest tłuszcz przecież, po pewnym czasie gdy mleko stoi bez ruchu osadza się na wierzchu tłuszcz który moim zdaniem właśnie jest widoczny na zdjęciu... sama odciągałam nie raz mleko i przechowywałam je w odpowiedni sposób wkładając od razu do lodówki i widziałam na wierzchu taki "żółtawy" osad

Odpowiedz

annawianna
annawianna | 2016-02-27 22:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Na pewno jest tak że mleko mamy zmienia się w zależności od potrzeb i tak samo jego ilość jest wynikiem tego ile dziecko ssie - a tym samym potrzebuje.

Odpowiedz

sNickiMinay
sNickiMinay | 2016-02-25 07:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A mi to wygląda na mleko, które jest przechowywane w niewłaściwych warunkach. Ja tak samo jak ta Pani zauważyłam taką sytuację, z tym, że u mnie mleko zmieniło kolor na dokładnie taki sam pod wpływem temperatury otoczenia. Mleko było długo przetrzymywane w ciepłym pomieszczeniu i po prostu się popsuło. Zapach również był co najmniej dziwny. Moim zdaniem to nie lecznicze właściwości mleka lecz skwaśniałe mleko mamy. Jakże ważne jest, by odciągnięte mleko przechowywać we właściwych warunkach !!!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

s
s | sNickiMinay | 2016-02-25 09:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Akurat bzdury piszesz, skwaśnieć mogło ale nie zmieniłoby koloru. Natomiast dla mnie to żaden dziw z jednego powodu - nocne mleko jest tłustsze i żółte, to z dnia - bielsze. Dostosowuje się do potrzeb dziecka, ale z chorobą ani kwaśnieniem nie ma to nic wspólnego.

Odpowiedz

Anna
Anna | sNickiMinay | 2016-02-25 11:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przeciez widac po woreczku, ze mleko bylo.mrozone. Odciagalam swoje mleko czesto i zgadzam sie z artykulem - gdy dzoecko chorowalo - moje mleko przypominalo wygladem wlasnie siare.

Odpowiedz

Aga
Aga | sNickiMinay | 2016-02-29 11:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Np to panią zaskoczę, mam dwumiesieczne dziecko i miało w nocy taki katarek ze zaczął mi sie dusić.. Dziś rano jak karmiłam a z drugiej piersi jak zwykle leciało mleko zauważyłam ze jest żółte, w pierwszej chwili przestraszyłam sie ze coś jest nie tak, ale absolutnie nic z tych rzeczy! Na helpline dowiedziałam sie tez tego samego o czym tu jest napisane

Odpowiedz

Karmiąca
Karmiąca | sNickiMinay | 2016-03-08 20:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Błagam...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?