Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Zdjęcie ojca tulącego chorego syna pod prysznicem wywołało burzę

| 16.05.2016, aktualizacja: 16.05.2016 | 12

My widzimy w nim tylko ojcowską miłość, a ty?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Ojciec tuli chore dziecko pod prysznicem
fot. Heather Whitten
Zdjęcie, ojca tulącego chorego synka budzi duże emocje. Autorka zdjęcia chciała pokazać niesamowitą więź i ojcowską miłość. Niestety część odbiorców poczuła oburzenie nagością i intymnością zdjęcia, które według nich powinno zostać w domowym archiwum. 

To zadziwiające, jak różnie postrzegamy nagość w wydaniu ojcowskim, a matczynym. Jakiś czas temu pisaliśmy o bardzo podobnej fotografii, z tą różnicą, że dziecko tuliła matka. Wywołała ona jedynie pozytywne uczucia. Dlaczego więc ojciec nie rodzi podobnych?

Wszystko zaczęło się od ...

Fotografkę Heather Whitten zaniepokoiło zachowanie jej rocznego synka. Przez większość dnia nie chciał się bawić, tylko tulił się w ramiona rodziców. Apetyt chłopca osłabł, a wraz z nadejściem wieczora pojawiła się gorączka, wymioty i biegunka.

Zaniepokojony wysoką temperaturą synka, maż Heather Thomas, postanowił szybko reagować. Rozebrał siebie i dziecko i tuląc je w ramionach, usiadł pod strumieniami wody. Siedząc tak z synkiem, zaczął ustalać z żoną dalszy plan działania. W trakcie ich dyskusji Heather zrobiła kilka intymnych zdjęć, które pokazują niesamowitą więź ojca z dzieckiem. "Widok Thomasa spełniającego się w roli ojca zawsze robi na mnie duże wrażenie" - podsumowała Heather.

Rodzice zdecydowali się zawieźć synka do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego zatrucie salmonellą

Młoda mama, fotografka publikując to zdjęcie, nie zdawała sobie sprawy, jak dużą dyskusje wywoła w sieci. Była zaskoczona negatywnymi komentarzami. "Zadałam sobie sprawę, jak wielkim tematem tabu jest to dla wielu ludzi. Dziwili się, jak mogłam zrobić takie zdjęcie, nie mówiąc już o opublikowaniu go. Ale to tylko sprawiło, że czuję się dumna - wyjaśnia Heather. "[To] pokazuje, jacy jesteśmy dumni ze sposobu, w jaki wychowujemy nasze dzieci".

Pomimo mieszanych opinii na temat zdjęcia, Heather jest zadowolony, że wywołała dyskusję. 

A was oburza to zdjęcie? Piszcie w komentarzach.

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (12)
avatar

Ola
Ola | 2016-06-09 05:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wspaniałe że ojcowska miłość i że w ogóle takie piękne. Aczkolwiek ja jako mama wolę unikać jakichkolwiek zdjęć i tylnych z dziećmi i tak samo gorszy mnie fakt że publikuje się zdjęcia gołymi matek z gołymi dziećmi i ojców tyczy się w ten sam sposób. Rozumiem gdy jest tylko to kampania na rzecz karmienia piersią. I poza tym są i dziecko i matka ubrane a tej nagość nie widać. Chociaż jak ja karmi łam w życiu nie wyszłam na zewnątrz z glodnym dzieckiem żeby musieć je karmić przy obcych ludziach... to jest dla mnie zbyt intymne. Ale jeśli inni tak lubią, jeśli tylko nie stara się robić tego na pokaz (serio takich jest mnóstwo! )no to ok ;)

Odpowiedz

magmat84
magmat84 | 2016-05-17 11:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Piękne zdjęcie

Odpowiedz

Hh
Hh | 2016-05-16 19:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Super ojciec

Odpowiedz

magda
magda | 2016-05-16 18:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Brawo

Odpowiedz

Madzior
Madzior | 2016-05-16 18:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Piękne zdjęcie

Odpowiedz

ja
ja | 2016-05-16 14:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dziwne to wszystko...jak sie ojciec dzieckiem nie zajmuje to norma a jak zajmuje sie tak jsk ten pan to budzi zgorszenie. ... moim zdaniem brawo dla tego taty.... dal maluvhowi poczucie bezpieczenstwa w tak trudnych i niezrozumiałych chwilach jak to co mu sie przydazylo. Dziecko jest najważniejsze. ... ale wszechobecnana swiecie pedofilia wypacza umysly normalnych ludzi. Kazdy przejaw milosci ojca i syna budzi odrazę...zapewne inaczej byloby to przyjete gdyby to matka z corka siedziala..ale matki przeciez tez moga miec rozne przejawy psychopatii (matka znanej w Pl Madzi) owszem. ..ja jako rodzic nie udostepbilabym tych zdjev publicznie ale ja z tych co mysla ze w sieci nic nie ginie i wolalabym nie ogladac tych fotek uzytych innym celu niz zamierzony, z drugiej strony ktos kto sie na to zdecydował mial konkretny cel i widac prywatnosc to dla niego inna bajka. Koniec koncow nie widze niczego zlego w zdjeciu taty pocieszającym chorego synka. ...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mama
mama | ja | 2016-05-16 21:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Popieram😉

Odpowiedz

Iva
Iva | 2016-05-16 14:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ludzie zapominają, że są pewne granice. Moim zdaniem autorka zdjęcia specjalnie chciała wywołać burzę. Jaka z niej matka jeśli jej dziecko ma wymioty, biegunkę i wysoką temperaturę a ona myśli o robieniu zdjęcia a później wrzucaniu go do sieci? Marna.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

m
m | Iva | 2016-05-16 18:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jakie granicę ,rozumie że jest nagonka na ojców pedofilów ,ale chyba bez przesady na tym.Zdjęciu nic nie widać żeby było jakieś zbrezne, a jeżeli dziecko ma wysoką temperaturę i nie da się zbić jej paracetamolem.lub innym.lekiem to daje się pod prysznic to chyba.logiczne , a autorka tego Zdjęcia chyba była świadoma.tego co robi tak i ,nie widZe nic w tym zlego

Odpowiedz

karor
karor | 2016-05-16 13:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przydałby Wam się korektor lub chociaż redaktor, na te przecinki w przypadkowych miejscach od jakiegoś czasu nie da się patrzeć.

Odpowiedz

ann
ann | 2016-05-16 13:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem matką i nie widzę w tum zdjęciu nic gorszacego jak właśnie ta niesamowita wiez dziecka z ojcem. A po przeczytaniu artykułu to szczere gratulacje dla taty gdyż nie każdy ojciec tak potrafi się zaopiekować dzieckiem.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Iva
Iva | ann | 2016-05-16 14:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dokładnie

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?