Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zdjęcie USG na pamiątkę? To już przeżytek!

| aktualizacja: 02.03.2016 | 0

Zbieranie pamiątek z okresu ciąży to wspaniały pomysł na utrwalenie tego wyjątkowego stanu. Jednak tradycyjne zdjęcia USG, to już przeszłość! Mamy mogą mieć przy sobie malca jeszcze przed jego narodzinami... w postaci trójwymiarowego modelu.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Zdjęcie USG w 3d
fot. Baby:Boo
Prawdopodobnie nie ma mamy, która nie zachowałaby na pamiątkę pierwszego zdjęcia USG swojego malucha. Czasem też drugiego, trzeciego... czy siedemnastego. W niektórych domach można znaleźć całkiem pokaźne kolekcje pamiątek – od testu ciążowego, przez zdjęcia USG, opaski ze szpitala, kikut pępowinowy, obcięte włoski czy nawet paznokcie maluszka!

Model dziecka w 3D

Świat pamiątek związanych z narodzinami dziecka zmienia się, powstaje coraz więcej sposobów uchwycenia tego wyjątkowego momentu. Tradycyjne zdjęcia USG to już przeszłość! Brytyjska firma Baby:Boo oferuje mamom zupełnie nowy wymiar (dosłownie!) pamiątek. Klasyczne zdjęcie ultrasonografu zmieniają w... wydruk 3D. A jeszcze niedawno dziwiły nas gipsowe odlewy ciążowych brzuszków...
Za nieco ponad 900 zł, przyszła mama może postawić na półce oprawioną mini-rzeźbę główki swojego nienarodzonego dziecka. Brzmi trochę przerażająco, prawda? Założycielka Baby:Boo, Katie Kermode, przyznaje, że dla niektórych figurki w kształcie nienarodzonych dzieci są nieco dziwaczne, jednak niewiele się różnią od odlewów niemowlęcych rączek czy stópek.

Szansa dla niewidomych mam

Modele nienarodzonych dzieci nie są jedynie pamiątkami. Firma Kermode jest zaangażowana w projekt, dzięki któremu niewidome mamy mogą zobaczyć swoje dzieci. Dzięki dotykowi, mogą poczuć i zwizualizować swojego malucha, czego nie mogły zrobić ze zwykłym zdjęciem USG. Taka figurka to również poczucie komfortu dla mam, które boją się ciąży i stale potrzebują zapewnień, że z ich dzieckiem jest wszystko w porządku. Dzięki modelowi dziecka, mogą przekonać się na własne oczy, że ich dzieci rozwijają się prawidłowo.

Nienarodzone dzieci w 3D są nieco przerażające i dziwaczne, ale dla wielu mam mogą być  wspaniałą (choć kosztowną) pamiątką. Co o nich myślicie? Zobaczcie zdjęcia!
 

Taki odlew może być wyjątkowym prezentem na 18. urodziny dziecka. Jeśli mama będzie chciała się z nim rozstać...
 

Chciałybyście mieć w domu taką pamiątkę?
 
Czytaj także: Nie uwierzysz, co się stało podczas badania USG
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?