Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

5 minut dla zdrowia - proste triki na poprawę samopoczucia

| aktualizacja: 07.11.2014 | 2

Masz wolną chwilkę? Są sposoby na to, by w tak krótkim czasie poprawić swoje samopoczucie. Co więcej, twoje działania mogą dać długofalowe zdrowotne efekty.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)

Nie masz czasu i głowy do tego, by codziennie kompleksowo dbać o swoje zdrowie? Życie składa się z drobiazgów, podobnie jak twoja kondycja. Codziennie wykonujesz (lub nie) szereg drobnych czynności, które osłabiają ją lub wzmacniają. By poprawić nieco twój życiowy bilans zdrowotnych zysków i strat, przygotowaliśmy listę działań korzystnych dla organizmu. Każda z zaproponowanych czynności zajmuje zaledwie kilka minut, a ma zbawienny wpływ na zdrowie. Warto z nich skorzystać!

Poznaj 10 najzdrowszych produktów

Westchnij sobie głęboko

Istnieje teoria mówiąca o tym, że każdy człowiek w ciągu życia ma do wykonania określoną liczbę oddechów. Od nas zależy, czy będziemy oddychać płytko i pospiesznie, skracając sobie życie, czy też spokojnie i głęboko, „celebrując” każdy haust powietrza. Można to traktować z przymrużeniem oka, ale tkwi w tym ziarno prawdy. Wystarczy zerknąć na długowiecznych mnichów buddyjskich. Swoją niebywałą kondycję i wygląd zawdzięczają temu, że do oddychania używają tzw. drugiego serca, czyli przepony. Niestety, większość zapracowanych Polaków (choć wykonuje średnio 200 tys. oddechów na dobę) wcale nie pracuje przeponą, bo w wyniku stresów i napięć jest ona cały czas uciśnięta. Paradowanie z wciągniętym brzuchem, choć robi wrażenie, to jednak przepony nie wspiera!
Znajdź w ciągu dnia choć pięć minut na to, by w spokoju wykonać kilka lub kilkanaście głębokich wdechów. Nie unoś przy tym ramion (jak zwykliśmy robić, nabierając haust powietrza). Przy oddychaniu przeponą unosi się brzuch, a nie klatka piersiowa. Wypróbuj to! Jeśli ci się uda – dostarczysz swoim płucom o 30% więcej powietrza niż przy zwykłym wdechu.
Zobacz ćwiczenia relaksacyjne dla mamy

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Keisa
Keisa | 2014-11-12 00:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Najlepsze na wzmocnienie organizmu są naturalne metody - polecam czosnek, dużo ziół oraz suplementy diety, które dostałam w Revitum po badaniu testem obciążeń organizmu. Od czasu, gdy stosuje te wszystkie metody, czuję się lżejsza, niż kiedykolwiek.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

klk
klk | Keisa | 2014-11-27 18:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Też słyszałam o REVITUM. W Poznaniu mają oddział na Zwierzynieckiej. Czy ktoś z Was był tam na badaniach? Jak to wygląda? Ze słyszenia wiem, że są efektywni.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?