Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zespół Pałacowy w Kurozwękach

| aktualizacja: 14.08.2014 | 2

Chcesz spędzić ciekawie i aktywnie czas wspólnie z najbliższymi ? Idealnym miejscem będą Kurozwęki

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
wydarzenia
fot. kurozweki.com
To malowniczo położony zakątek, który jest znakomitym miejscem dla całej rodziny. Ta urocza miejscowość stała się od niedawna turystycznym centrum regionu, oferując gościom szereg usług na europejskim poziomie. Szczególnie znany i interesujący jest pałac w Kurozwękach, będący od XIV wieku siedzibą wielu rodów magnackich, a w ostatnich latach odzyskany przez dawnych właścicieli, rodzinę Popielów. Pałac jest jednym z najbardziej znanych w Polsce reprezentacyjnym zabytkiem powiatu staszowskiego.
 
Zespół Pałacowy w Kurozwękach oferuje atrakcje dla całej rodziny. Młodsze dzieci szczególnie ucieszy mini zoo:

Kontakt ze zwierzętami- safari bizon i mini zoo

Dysponujemy jedyną w Polsce hodowlą bizonów amerykańskich. Dodatkowo dzieci na pewno zaciekawi oglądanie zwierząt podczas pieszego spaceru, z bryczki albo z wnętrza wozu "safari bizon", który wjeżdża pomiędzy bizony. W Kurozwęckim Mini ZOO można obejrzeć: lamy, osły, owce kameruńskie, strusie, bawoła szkockiego, kozę i koźlęta, rodzinę świnek wietnamskich, dziki, kucyka szetlandzkiego, różnych gatunków ptactwo i inne.
 
Zjeżdżalnia linowa
…atrakcyjna zabawa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, nie wymagająca żadnych wcześniejszych umiejętności ani specjalnych predyspozycji. Po prostu wystarczy usiąść na siodełku i... jazda w dół! Wrażenia gwarantowane!”

Zwiedzanie pałacu z przewodnikiem
Wnętrza Pałacu udostępnione są do zwiedzania z przewodnikiem, który zapoznaje turystów z historią pałacu oraz zamieszkujących go rodów, a także z aktualnymi ciekawostkami. W piwnicach pałacu zorganizowana została salka muzealna, w której obejrzeć można reprodukcje broni rycerskiej oraz zabytki znalezione podczas prowadzonego od 2000 roku odgruzowywania i porządkowania piwnic zamkowych.  W pałacu od niedawna można podziwiać wystawę obrazów Józefa Czapskiego. Czapski wspominał po wielu latach, że niewiele zachowało się obrazów, jakie malował przed wojną, tym cenniejsza wydaje się kolekcja pałacowego muzeum. W muzeum znajdują się także obrazy i fotografie związane z rodziną Popielów, zastawa, porcelana, zegary i inne ciekawe rzeczy. Zwiedzanie muzeum i pałacu to prawdziwa edukacyjna przygoda dla dzieci i rodziców !
 
Lekcje jazdy konnej

… to idealna forma aktywności na świeżym powietrzu, rozwija ciało i charakter, a przy okazji relaksuje. Obcowanie z koniem, przyrodą i ruch na świeżym powietrzu to doskonała forma wypoczynku dla całej  rodziny ! Zapraszamy serdecznie do profesjonalnej nauki jazdy konnej do naszej stadniny. Posiadamy konie arabskie czystej krwi. Prowadzimy zajęcia dla dzieci i dorosłych., początkujących adeptów sztuki jeździectwa, jak też dla osób jeżdżących konno, a chcących doskonalić swoje umiejętności jeździeckie.
 
Labirynt w kukurydzy

….jest okazją nie tylko do poznania swoich zdolności orientacji w terenie, ale także do sprawdzenia wiedzy. Jest on największy w Polsce i jeden z największych w Europie. Błądzenie w labiryncie wyciętym w kukurydzianym polu - rozrywka zaproponowana gościom pałacu w Kurozwękach bije rekordy popularności. Labirynt w kukurydzy powstanie już  po raz kolejny, ale co roku ścieżki układają się w inny kształt. W tym roku tematem przewodnim będzie życie i działalność św. Jakuba.

Szukanie skarbu w pałacowych podziemiach
…świetna zabawa zespołowa, doskonała zarówno dla dorosłych jak i starszych dzieci. Każdy z uczestników dostaje plan pałacu oraz wskazówki ułatwiające poszukiwania. Można próbować swych sił pojedynczo bądź rywalizować w drużynach. Szczęściarze, którym uda się "wytropić" ukryte monety, otrzymują nagrody.

Quady
… pojazdy, które niesamowicie podnoszą adrenalinę. Jazda nimi daje dużo przyjemności, gdyż pojazdy te mogą wjechać praktycznie wszędzie i w każdych warunkach. Dzięki bezproblemowej obsłudze jeździć może nimi praktycznie każdy, zarówno dorosły, jak i dziecko. Jazda quadem odbywa się na specjalnie przygotowanym torze, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Przed jazdą każdy zostaje indywidualnie przeszkolony. Quady są udostępnione dla naszych Gości przez cały rok.

Paint ball i strzelanie do tarczy
Zabawa jest dostępna u nas w dwóch formach, a mianowicie: strzelanie do tarczy oraz bitwa na farby, czyli strzelanina między osobami lub grupami osób w specjalnych strojach ochronnych. Ta pierwsza forma najbardziej podoba się dzieciom, które mogą spróbować swych sił w strzelaniu do kolorowych tarcz przedstawiających zwierzaki.
Więcej »
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

młoda mama
młoda mama | 2011-07-25 11:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Labirynt to świetna sprawa. Razem z córką błądziłyśmy po nim prawie 2 h :), ale wrażenia niezapomniane - i dla mnie dla niej. Mamy mnóstwo zdjęć

Odpowiedz

alicjak
alicjak | 2011-07-25 11:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Byłam tam na otwarciu labiryntu 23 lipca. Było super, dzieciaki zadowolone. Polecam

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?