Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zgrzytanie zębami u dzieci – o czym świadczy? Sprawdź

| aktualizacja: 15.03.2017 | 0

Zgrzytanie zębami to dość częsta dolegliwość dzieci do 6. roku życia. Zobacz, czy świadczy o chorobie i kiedy jest się czego obawiać?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
zgrzytanie zębami
fot. Fotolia
Zgrzytanie zębami u dzieci to to dość częsta dolegliwość występująca najczęściej nocą. Najczęściej powodem mogą być:
  • owsiki
Zgrzytanie zębami podczas snu u dziecka jest jednym z objawów owsicy. Na obecność owsików u malucha - oprócz charakterystycznego zgrzytania zębami - wykazują inne objawy: drapanie się w okolicy odbytu, bóle głowy i brzucha, brak apetytu i zwiększone łaknienie na słodycze,apatia i problem z koncentracją.
  • wada zgryzu
Zgrzytanie zębami u dzieci może oznaczać wady zgryzu wynikające z wyrastania zębów, najpierw mlecznych, potem stałych. Może również za to odpowiadać złe ułożenie szczęki. Problem powinien zdiagnozować stomatolog.
  • przeżywanie emocji i stres
Dla malucha powodem do niepokoju w nocy objawiającego się zgrzytaniem zębami mogą być nagromadzone w ciągu dnia emocje: np. nieporozumienia z rówieśnikami, czy rodzicami. Dziecko w ten sposób odreagowuje stres nagromadzony w ciągu dnia.

Żadnej z powyższych przyczyn zgrzytania zębami u dziecka nie należy bagatelizować a poszukać przyczyn obserwując dziecko po czym udać się do lekarza.

Polecamy:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?