Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Złamana kość udowa i połamane  żebra... u 3-miesięcznego dziecka!

| aktualizacja: 18.05.2016 | 60

Wydaje się  niemożliwe, by dziecko, które nie uczestniczyło w  żadnym wypadku, miało tak poważne obrażenia. A jednak! Jak do tego doszło?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
fot. Fotolia
Będziemy pisać i alarmować o każdym pobitym i maltretowanym dziecku! Niech ci co krzywdzą dzieci, które nie mogą się  same obronić wiedzą, że nie mają  na to pozwolenia! Mówimy stanowcze- NIE!

Gdy 3-miesięczne niemowlę trafiło do szpitala, lekarze byli zaskoczeni. Dziecko, które nie brało udziału w żadnym wypadku, miało połamane żebra i złamaną kość udową. Szpital poinformował policję o zdarzeniu.

– Policjanci sprawdzili co to za dziecko, skąd jest, po czym skontaktowali się z prokuraturą. Po uzgodnieniu z prokuratorem zatrzymano dwie osoby: rodziców dziecka w miejscu zamieszkania - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Po rozmowie z rodzicami, tylko ojcu dziecka postawiono zarzuty znęcania się nad niemowlęciem. Mężczyzna został aresztowany na 2 miesiące. Czy odpowiedział na zarzuty? Ojciec dziecka przyznał, że obrażenia dziecka wynikają z "nieostrożnego obchodzenia się  z dzieckiem". 

Zapoznaj się także z: Przemoc wobec dziecka-rozmowa z psychologiem.

Jak nieumiejętnie trzeba zajmować się dzieckiem, by złamać mu kość udową oraz połamać żebra? Czy jest to w ogóle możliwe, by nieświadomie i niecelowo dokonać takich obrażeń ciała u 3-miesięcznego dziecka?

Policja zastrzega, że u dziecka potwierdzono ślady wielu sińców, świadczących o tym, że maluch był maltretowany od dłuższego czasu. Brak nam słów, by wyrazić jak bardzo zasmuca nas fakt, że o takich historiach musimy informować. Nie możemy jednak pozwolić, by o przemocy w rodzinie nikt nie mówił, a oprawcy czuli się bezkarni. Takie osoby trzeba napiętnować!

Przeczytaj także: Przemoc wobec dziecka- jak reagować?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (60)
avatar

Lara
Lara | 2016-07-21 10:30 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ci co maltretowali to bezbronne niemowlę nie zasługują na miano rodziców to zwykłe zwyrodnialcze bestie.

Odpowiedz

Gosia
Gosia | 2016-07-16 23:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Menty społeczne a nie rodzice

Odpowiedz

pauli
pauli | 2016-05-30 13:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A w życiu. dziecka od tak nie da się połamać. Zresztą każdy kochający rodzic obchodzi się delikatnie z dzieckiem. Niektórzy nawet jak ze śmierdzącym jajkiem, ale nie uwierzę, ze niemowlę od tak może mieć takie obrażenia, jeśli nie jest maltretowane........ Masakra. Na prawdę brak słów na takie jednostki (bo człowiekiem nie nazwę ścierwa które maltretuje bezbronnych)!!!

Odpowiedz

Marika
Marika | 2016-05-23 22:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Straszne.... Brak słów.tacy ludzie nie powinni moc mieć dzieci wogole. Na świece jest tyle ludzi którzy tak bardzo pragną mieć dzieci a nie mogą.... Nie sprawiedliwe że takie bestie posiadają takie cudo....

Odpowiedz

Blodi
Blodi | 2016-05-23 19:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Naprawdę ludzie są bez serca jak by przeżywali to co ja to może by zrozumiał ze to cud od Boga bo ja mam chorób curocze na serduszko i nigdy jej nie skrzywdzić to skarb od Boga niech trzy ludzie nie doceniakA co mają a gdzie w tym momencie była matka jak dziecku krzywda się działa nie 4ozumiem takich ludzi to za znecanie się nad zwierzętami jest karą powinien dostać do żywnośćie

Odpowiedz

Renia
Renia | 2016-05-23 16:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Powinni zdjecia pseudo "rodzicow" do sieci wrzucac zeby wszyscy widzieli, ludzie sami by sprawiedliwosc wymierzyli bo na reszte nie mozna liczyc, a nie ich jeszcze w wiezienu chowac!!

Odpowiedz

Agnieszka
Agnieszka | 2016-05-23 09:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Straszne...te bestie powinno się rozstrzygać a nie dawać jeszcze spanie i żarcie. ..biedne malenstwa :(((

Odpowiedz

Magda
Magda | 2016-05-22 09:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A było na Korwina głosować!!! Już by kara śmieci byl ale nie bo powiedział, ze kobiety są głupie- a nie są? !?! Pozwoliła bić! A co do niepełnosprawnych- Korwin jako jedyny polityk zasłużył fundację dla osób niepełnosprawnych. Teraz to humanitarne będziemy drogiego Tatusia traktować, dostać czy poczytalny był. A on kolejne dzięki będzie maltretowal, zwierzęta... brawo lewicowe pranie mózgu! Ale Polacy nie gęsi - wrócą po rozum...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Joanna
Joanna | Magda | 2016-05-23 10:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Racja

Odpowiedz

marta
marta | Magda | 2016-05-23 11:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

rozumiem że jako kobieta również uważasz się za głupią? i swoją matkę również uważasz za głupią?? puknij się w czoło!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

ona30
ona30 | Magda | 2016-05-23 12:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

dokładnie! w samo sedno!

Odpowiedz

Magda
Magda | 2016-05-22 09:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kara śmierci

Odpowiedz

Jaaa
Jaaa | 2016-05-21 23:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jakim człowiekiem trzeba być, żeby skrzywdzić takie maleństwo???? Gdyby ktokolwiek podniósł rękę na moje dziecko, (pewnie niestety) zareagowalabym baaardzo agresywnie. Co robiła matka???

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?