Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zmiana diety

| aktualizacja: 08.08.2007 | 1

Czy malec, który skończy rok, powinien już jeść potrawy z rodzinnego stołu? Oczywiście!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Czy malec, który skończy rok, powinien już jeść potrawy z rodzinnego stołu? Oczywiście!Może spróbować prawie wszystkich zup oraz gotowanych jarzyn, ryb, pieczonego i duszonego mięsa, od czasu do czasu nawet mielonego kotlecika. Oczywiście kuchnię trzeba przestawić na zdrową i lekkostrawną, ale to wyjdzie na zdrowie wszystkim domownikom.

Maluchy nie powinny jadać potraw słonych, tłustych, bardzo słodkich, ostrych, trudnych do pogryzienia. A więc bigos, kotlety z panierką, kaszanka, salceson, marynaty, ciasta z kremem muszą poczekać.

To chce, a tego nie
W drugim i trzecim roku życia dziecięcy apetyt zaczyna się wahać – jednego dnia maluch zjada pięć posiłków, a drugiego jedynie trzy. Potrafi też powiedzieć „nie”, gdy czegoś nie lubi. Są i takie dzieci, które trzeba zachęcać do jedzenia. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że „zachęcanie” nie przekształci się w wojnę o każdy kęs. Maluchy w okresie poniemowlęcym powinny jadać cztery razy dziennie, a mało przybierające na wadze pięć.

Ma mniejszy apetyt
To duża zmiana! W drugim i trzecim roku życia dziecko nie rośnie już tak szybko jak niemowlę, dlatego zaczyna mniej jeść niż dotychczas. Poza tym nauka chodzenia, odkrywanie świata pochłaniają je tak, że szkoda mu czasu na siedzenie przy talerzyku.

Uwaga!
Dziecko do trzeciego roku życia nie powinno jeść potraw z puszek ani zup w proszku, gotowych sałatek i surówek. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli czasem dostanie parówkę przeznaczoną dla dzieci lub łyżkę groszku, jednak zachowaj w tym względzie umiar.

Tekst: Joanna Kieniewicz-Górska
td_dopisek.gif


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

lucyna
lucyna | 2007-08-14 09:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

moja 2,5 letnia córka nagle zaczęła odmawiać jedzenia mięsa i ryb pod każda postacią. Pochłania za to duże ilości jogurtów, warzyw i owoców. Czy jest to ok? Może ktos mi coś doradzi :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?