Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zmieniła dziecku pieluchę w autobusie. Jest ocena sądu!

| aktualizacja: 18.01.2016 | 10

Pamiętacie kierowcę, który zatrzymał autobus i wezwał policję, do kobiety przewijającej dziecko w autobusie? Sąd wydał ocenę w tej sprawie.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Zmieniała pieluchę w autobusie
W czerwcu pisaliśmy o nietypowej interwencji, do której doszło w jednym z bydgoskich autobusów (Zmieniła dziecku pieluszkę - wezwano policję). Jego kierowca wyrzucił kobietę zmieniającą dziecku pieluchę i wezwał policję. Po tym zdarzeniu policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie kierowcy autobusu. 

Po kilku miesiącach sąd wydał swoja ocenę: "kierowca miał prawo obawiać się o bezpieczeństwo matki oraz jej dziecka, a także działał ze świadomością, że czynność jaką wykonywała matka, była niestosowna". Tym samym sprawa została umorzona. 

Czy więc zmiana pieluchy w autobusie jest nielegalna? Sąd nie rozstrzygnął jednoznacznie tej kwestii. 

Źródło: TVN24
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (10)
avatar

P
P | 2016-01-22 14:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kierowca miał rację. To kwestia obcowania z innymi. Ciekawe czy przewija dzieciaka na stole podczas niedzielnego obiadku u rodziny?

Odpowiedz

Emilia.
Emilia. | 2016-01-22 08:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja tez mam syna i nigdy bym go w autobusie nie przebrała. To jest mały człowiek i potrzebuje prywatności jak każdy dorosły. A po za tym kupka śmierdzi i ktoś może sobie nie życzyć zapachu i widoku. Osobiście jestem za kierowcą .

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

kaska
kaska | Emilia. | 2016-02-05 18:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nooo, bo przez pieluche nie smierdzi .

Odpowiedz

Aska
Aska | 2016-01-22 04:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Oczywiście ze matka nie powinna zmienić pieluchy w autobusie. Mogła wysiąść a nie teraz aferę kręci, pewnie dla kasy.

Odpowiedz

muretka
muretka | 2016-01-21 22:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To jest niebezpieczne dla niej i dla dziecka a nie niestosowne...zapach kupki się wytrzyma gorzej jak dziecko spadnie i uszkodzi sobie kręgosłup albo główkę i wtedy lament i odszkodowanie od przewoźnika...no naprawdę super zachowanie i świadomość matki na jakie niebezpieczeństwo naraża dziecko że o niej samej nie wspomnę....

Odpowiedz

olka214
olka214 | 2016-01-21 15:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Owszem tez jestem zdania, ze pielucha z kupka dziecka nie powinna byc zmieniana w autobusie. Natomiast zupelnie nie rozumiem co masz do dziecka dwuletniego w pampersie.
Takie odrealnione?? Zupelnie normalna sytuacja.Widocznie Pani blachyba Ą Ę bułkę przez bibułkę hehe. Książkowa matka Polka cholera!

Odpowiedz

justa
justa | 2016-01-21 06:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mam 2 synów i dla każdego używałam pieluch, ale nie wyobrażam sobie, żeby przebierać ich w autobusie, na środku kościoła, czy innym publicznym miejscu, zwłaszcza na panujące przy tym zapachy, przeciez temu dziecku nic sie nie stanie jak te 5 min poczeka- zwlasza jesli to byl juz 2 latek... juz sobie wyobrażam te smród, w autobusie, gdzie jest upał i duszno, bo to był czerwiec... niestety rodzice musza czasem pomyśleć tez o innych ludziach niż tylko o swoich pociechach...

Odpowiedz

mmm
mmm | 2016-01-19 14:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ty jesteś taki wydolny/a wychowawczo lub będziesz? Owszem ja również uważam że no w miejskim autobusie to nie powinno mieć miejsca bo przecież każdej chwili można wysiąść i znaleźć na to ustronne miejsce albo udać się do jakiegoś sklepu przychodni gdzie jest przebijak albo na ławce w parku w czerwcu nie ma mrozu sama tak robiłam. Z drugiej strony kierowca nie musiał się aż tak rzucać to tylko dziecko no ale w sumie nie musiała tego robić w autobusie
Jednak nie oceniajmy nie będąc w tamtej sytuacji.

Odpowiedz

bla
bla | 2016-01-19 10:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zmiana pieluchy we Wrocławiu w autobusie też nie powinna mieć miejsca. W regulaminie jest jasno i wyraźnie, że nie wolno obrzydzać pasażerów (jakby na to nie patrzeć dla osób obcych to jest czynność obrzydliwa) i nie wolno mieć nic, co mogłoby zabrudzić wnętrze pojazdu lub pasażerów- czyli znowu zmieniać pieluchy nie wolno.
Zmiana pieluchy z gównem jest wysoce niestosowna, trzeba wysiąść, żeby przede wszystkim nie smrodzić innym- bo zmiana pieluchy w związku ze smrodem niewiele da jak ten brudny pampers dalej bedzie w jednym autobusie. Poza tym... 2letnie dziecko w pieluchach? No matka niewydolna wychowawczo.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mama
mama | bla | 2016-01-22 12:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Proszę nie mierzyć wszystkich dzieci jedną miarą i nazywać matki niewydolne wychowawczo!! Każde dziecko rozwija się inaczej, i nie słyszałam o czymś takim jak limit noszenia przez dziecka pampersów. Moje dziecko ma ponad 2 latka i też zakłada pampersy, czyli jestem matką niewydolną wychowawczo?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?