Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Znany tata = tata (nie)idealny?

| aktualizacja: 25.11.2014 | 0

Majewski, Topa, Dowbor i kilku innych znanych ojców szokująco szczerze mówi o tym, jak czują się w roli taty. Stracili wolność? Czegoś żałują? Przekonaj się! Oto fragmenty świetnej książki Joanny Drosio-Czaplińskiej, która właśnie pojawiła się na rynku!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)

Maciej Dowbor

Wychował się w Toruniu, ale mieszkał w Niemczech. Prezenter i dziennikarz sportowy. W 2002 r. na antenie telewizyjnej Dwójki prowadził Studio Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City. Był również gospodarzem programów m.in.: „Światowe Rekordy Guinnessa", „Got to Dance. Tylko Taniec". Związany z telewizją Polsat. Zapalony triathlonista. Tata 5-letniej Janiny, w związku partnerskim od 10 lat.

Jesteś „nowym ojcem" nowych czasów?

Jeśli mierzyć to czasem spędzonym z dzieckiem i lękami o jego przyszłość, to tak. Zresztą, nie jestem w tym odosobniony, bo większość mężczyzn w moim otoczeniu to zaangażowani ojcowie. Słuchałem ostatnio Alicji Majewskiej, która śpiewała, „bo męska rzecz być daleko, a kobieca wiernie czekać" i pomyślałem sobie, że od czasu powstania tej piosenki, czyli od czasu mojego dzieciństwa, wszystko się niesamowicie zmieniło.

Czy kiedy dowiedziałeś się o ciąży Asi (Joanna Koroniewska – przyp. red.) to pomyślałeś: nie jestem już wolnym człowiekiem?

Zawsze marzyłem, żeby zostać backpackerem, podróżować. Pobyć to tu, to tam. I wtedy zdałem sobie sprawę z tego, że to się już pewnie nigdy w moim życiu nie wydarzy. Było mi żal, ale nie myślałem o tym w kategoriach poświęcenia, bo bardzo chciałem mieć dziecko. To była olbrzymia potrzeba. Być może nigdy nie wyjadę do Azji na dwa miesiące, żeby poczuć się wolnym. Zresztą, mam poczucie, że więcej bym stracił, niż zyskał. Staram się w tym swoim ojcostwie odnaleźć, przyznaję, to nie jest łatwe. Nie będę opowiadał, że to luzik. Jednak zdałem sobie sprawę z tego, że brak ograniczeń niewiele ma wspólnego z wolnością. Wolność to wybór, a ja wybrałem bycie tatą.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?