Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak nie dopuścić do rozstania?

| aktualizacja: 25.08.2016 | 3

Jeśli oboje zaczniecie pracować nad wzajemnymi relacjami, już niedługo będziecie mogli na nowo cieszyć się sobą.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
złamane serca, miłość, kryzys w związku
fot. Fotolia
Kryzys małżeński wcale nie musi zakończyć się rozstaniem. Jeśli oboje zaczniecie pracować nad naprawieniem Waszych relacji, już niedługo będziecie mogli na nowo cieszyć się bliskością i czułością. W pokonaniu kryzysu pomoże też terapia małżeńska.

Rozwód to bolesna ostateczność, jaka może was spotkać. Owszem, czasami bywa, że rozstanie jest witane z ulgą, najczęściej jednak łączy się z cierpieniem i wzajemnymi pretensjami. Być może jeszcze nie jest za późno, aby wrócić do spokojnych rozmów i próby porozumienia. Nawet nikła chęć, by uzdrowić związek  jest wystarczającym powodem, aby zrezygnować z myśli o rozwodzie. Jak stworzyć na nowo rodzinną, pełną miłości atmosferę?

Czy ten związek ma sens?

Zastanówcie się oboje, czy zależy wam jeszcze na tym, by być razem. Spróbujcie wspólnie odpowiedzieć na pytania:
– Czy jesteście stuprocentowo pewni, że nie chcecie już dłużej być ze sobą?
– A może, mimo konfliktów, nadal czujecie się ze sobą związani?
– Czy potraficie wybaczyć sobie nawzajem?
– Czy potraficie jeszcze wykrzesać z siebie ciepłe uczucia do partnera – cierpliwość, życzliwość, zrozumienie?
– Czy macie jakiś pomysł na rozwiązywanie konfliktów w przyszłości?
– Jak wiele starań i wysiłku jesteście w stanie włożyć w odbudowanie waszego związku?

Warto rozmawiać o związku

Jeśli obojgu wam zależy na odbudowaniu związku, warto w porę podjąć wysiłek naprawiania wzajemnych relacji. Rzeczowa, spokojna rozmowa – choć wydaje się niemożliwa – jest jedynym, skutecznym sposobem odbudowania bliskości między małżonkami. Unikanie konfrontacji może doprowadzić do chwilowego załagodzenia konfliktu, ale z pewnością go nie rozwiąże. Warto wcześniej dokładnie zastanowić się nad tym, co się chce powiedzieć partnerowi. Możecie wypunktować najważniejsze sporne kwestie i zapisać proponowane rozwiązania. Gdy spojrzycie chłodnym okiem za opisane przez was problemy, łatwiej będzie wam nabrać do nich dystansu. Zamiast oskarżać, zaczynaj zdania od słów: "Czuję, że...", "Mam wrażenie, że...", "Chcę, aby...". Unikaj oskarżania i generalizowania w stylu: "Ty zawsze..." lub "Ty nigdy...".

Zobacz też: 10 kroków do stworzenia szczęśliwej rodziny.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

olcia
olcia | 2016-01-11 22:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja zostałam zostawiona całkiem niespodziewanie, powodem niby miało być to że on nie jest przygotowany na poważny związek. Ale przecież to był bezsensem, skoro na początku to on się o mnie starał i nalegał na spotkania. Urzekł mnie tymi staraniami i był całkiem inni niż poprzedni faceci. Jego decyzja spadła jak grom z jasnego nieba…. W internecie natrafiłam na stronę urok-milosny.pl i skorzystałam chociaż nigdy nie było mi w głowie korzystanie z wróżek czy tego typu usług…. I wrócił, tak niespodziewanie jak odszedł. Znowu wstaje z uśmiechem na twarzy i mam dla kogo żyć. Choć z tyłu głowy mam wciąż sytuację w której mnie zostawił i ten ból. Mam nadzieję że to się już nie powtórzy.

Odpowiedz

labedzica
labedzica | 2009-03-01 11:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

odkad urodzil sie nasz syn maz zaczol mnie zdradzac i co i nic wybaczylam mu bo sama tez nie bylam bez winy zaniedbalam i siebie i jego pozniej weszlo mu to w krew i tak jest do tej pory

Odpowiedz

Anonim
Anonim | 2007-09-06 00:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pozbyć sie kochanki , tudzież kochanka naszego partnera ;D

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?