Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Mój najlepszy przyjaciel

| aktualizacja: 31.10.2013 | 3

Z psem trzeba wychodzić na spacer, chomikowi czyścić klatkę, rybce zmieniać wodę... Zwierzę w domu wymaga pracy, ma jednak dobry wpływ na dziecko.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(6)
dziecko, chłopiec, pies, zwierzę, tulić

Dzieci kochają zwierzęta. Już półtoraroczny brzdąc chętnie pokazuje, „jak robi” krówka, kotek, owieczka. Ciekawi go obserwowanie napotkanych w parku psów, gonienie ptaszków i motyli. Ta naturalna dziecięca ciekawość świata ogromnie wzbogaca jego rozwój! Mądrze to wykorzystaj.

Sprawdź także: Komu kota, komu papugę? Jakie zwierzę wybrać?

Zwierzę pomaga w rozwoju

Im wcześniej zaczniesz przyzwyczajać swoje dziecko do zwierząt i kontaktów z nimi, tym lepiej. Dla kilkumiesięcznego bobasa pies (czy kot) może być doskonałym nauczycielem. Dzieci wychowujące się w towarzystwie kudłatych przyjaciół szybciej zaczynają np. raczkować i chodzić.

Psychiatrzy i psychologowie dziecięcy podkreślają też, że kontakt ze zwierzakiem pomaga w rozwoju niemal każdej sfery osobowości malca – emocjonalnej, społecznej oraz intelektualnej.

Pokazując swojemu maluchowi zwierzęcy świat, pomagasz mu wyrosnąć na wspaniałego, odpowiedzialnego i empatycznego człowieka.

Sprawdź także: 5 powodów, by kupić dziecku psa lub kota

Nie strasz zwierzętami

Nie zabraniaj maluchowi kontaktów ze zwierzętami ze względów higienicznych. Nie mów, że są brudne. A tym bardziej nie wzbudzaj w dziecku strachu przed nimi, bo pociecha może się do nich zrazić, a to wcale nie ułatwi jej życia. Oczywiście o zasadach bezpieczeństwa trzeba pamiętać zawsze!

Sprawdź także: Lęk przed zwierzętami. Jak go pokonać?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Aneta
Aneta | 2012-05-17 13:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ja się z nim zgadzam, nie jest idiotyczny. Można mieć co najwyżej inne zdanie, ale uzywanie takich okreslen jest infantylne. Nikt tu nie pisze o robieniu prezentu cudzym dzieciom, ale o kupieniu zwierzaka wlasnemu dziecku, a rodzic wie co robi i chyba nikt nie liczy, że kilkumiesięczne czy kilkuletnie zajmie sie w 100% pupilem. Wiadomo, że na początki obowiązek ten spoczywa na rodzicach.. To co innego niż danie komus kłopotliwego prezentu. My akurat mamy psiaka, w momencie urodzenia naszej córeczki suczka miała już 2 lata. Obecnie córeczka ma 4 miesiace, do tej pory pies było poza jej zainteresowaniem, ale to sie powoli zmienia.

Odpowiedz

anonim
anonim | 2012-02-09 14:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie kupuje się zwierzęcia na korzyść dziecka. Małe dziecko często nie jest świadome tego co robi, i bardzo męczy zwierzę. A poza tym, najgorzej jest wtedy gdy kupujemy zwierzę jako prezent. Najczęściej takie prezenty się nudzą, i niechciane są porzucane przez właścicieli.
Nie zgadzam się z tym idiotycznym artykułem.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

anonim
anonim | anonim | 2012-02-09 14:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie kupuje się zwierzęcia na korzyść dziecka. Małe dziecko często nie jest świadome tego co robi, i bardzo męczy zwierzę. A poza tym, najgorzej jest wtedy gdy kupujemy zwierzę jako prezent. Najczęściej takie prezenty się nudzą, i niechciane są porzucane przez właścicieli. Nie zgadzam się z tym idiotycznym artykułem.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?