Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zwróć jak najszybciej niebezpieczną zabawkę do sklepu!

| aktualizacja: 20.05.2016 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. logoshistory.blogspot.com
Po szczegółowych badaniach Tchibo postanowiło natychmiast wycofać ze sprzedaży zabawkę - Minionek Kevin. Jeżeli masz ją w domu, nie zwlekaj...
Ostatnio coraz częściej słyszy się o wycofywanych zabawkach ze sklepów, z powodu ich szkodliwości dla dziecka. To świadczy może nie tyle o tym, że produkowanych jest coraz więcej zabawek, nie spełniających podstawowych standardów, (to wiemy) ale przede wszystkim o tym, że firmy decydują się nagłaśniać sprawy, nie bacząc na straty finansowe. 

Uroczy Minionek groźny dla dzieci?

Tchibo Warszawa zdecydowało się nagłośnić sprawę  "zdalnie sterowanej figurki Minionek Kevin" o numerze artykułu 323769. Powiadomiło już o problemie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przekazując do wglądu badania, świadczące o jej szkodliwym wpływie na zdrowie dzieci.
– Materiał z którego wykonano produkt nie spełnia naszych surowych standardów jakościowych. Przeprowadzona w późniejszym czasie kontrola materiału wykazała jego zanieczyszczenia – informuje nas Tchibo Polska na swojej stronie internetowej.O jakie zanieczyszczenie chodzi? O wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, które są rakotwórcze. 30 substancji z tej grupy jest szczególnie toksyczne. – Choć zabawkowy Minionek spełnia wszystkie wymagania prawne dotyczące składu, zostanie wycofany ze sklepów ze względu na wewnętrzne regulacje sklepu dotyczące jakości materiału. 

Przekażcie dalej!

Informacja o wycofaniu zabawki została przekazana klientom kilka dni temu. W sklepach Tchibo zostały wywieszone informacje o tym, by zabawkę zwrócić do sklepu w celu odzyskania pieniędzy. Minionek sprzedawany jest w sklepach stacjonarnych i internetowych od listopada 2015 r., więc trudno określić wstępnie, o jakiej ilości sprzedanych zabawek mówimy. Zabawkę można także odesłać przez kuriera, a firma zobowiązuje się pokryć koszty przesyłki.

Czasem pozornie niegroźna zabawka, może okazać się zagrożeniem dla zdrowia naszych dzieci. Sprawdź, czy Minionek z Tchibo nie jest przypadkiem ulubieńcem Twojego maluszka!

Przeczytaj także: Toksyczne zabawki napływają do nas ze Wschodu!
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?